Nowa wystawa papieska „W krainie Benedykta XVI”

Od 21 września do 12 października eksponowana będzie na ziemi raciborskiej plenerowa wystawa fotograficzna "W krainie Benedykta XVI".

Jest to 29 plansz o wymiarach 1,45 m x 1,00 m. z barwnymi zdjęciami różnych artystów fotografii. Wystawa została wykonana pod koniec ubiegłego roku na zlecenie Katolickiego Centrum Kultury i Wydawnictwa "Biały Kruk” w Krakowie. Głównym fundatorem jest Konsul Generalny RFN w Krakowie. Eksponowana była na błoniach  krakowskich, a poświęcona przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Patronat medialny nad wystawą sprawuje również "Gość Niedzielny”.

- reklama -

 

 

Do Raciborza zostanie sprowadzona przez Klub Inteligencji Katolickiej  z inicjatywy Krystiana Niewrzoła. Jak na poprzednich wystawach papieskich w Raciborzu – towarzyszyć jej będzie również podkład dźwiękowy. W każdym miejscu ekspozycji można będzie także się wpisać do księgi pamiątkowej i uzyskać okolicznościowy stempel pamiątkowy. 

 

Wystawę "W krainie Benedykta XVI" będzie można zwiedzić:

 

– w niedzielę 28 września od 7.00 do 18.00 wokół kościoła św. Mikołaja w Raciborzu
– od 23 do 26 września na terenie DPS "Złota Jesień”
– w niedzielę 19 października od  8.30 do 15.30  przy kościele NNMP w Krowiarkach. Papież jako kardynał Ratzinger  w  latach 70. odwiedził tę parafię.
– od 29 września do 3 października w raciborskim Zakładzie Karnym
– w niedzielę 5 października przy kościele NNMP w  Łubowicach
– od  6 do 10 października w Domu św. Notburgi  przy Pl. Jagiełły w Raciborzu
– w niedzielę 12 października od 8.00 do 18.00 wokół kościoła NSPJ przy ul. Warszawskiej w Raciborzu

 

/k/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Dotychczas wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem w parafiach . Widocznie ludzie chcą poznać bliżej korzenie rodzinne obecnego Papieża.W najbliższą niedzieę 12.10. DZIEŃ PAPIESKI.
    Wystawa będzie eksponowana przy kościele NSPJ – ul Warszawska.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here