Dzień Partnerski w Wrexham

0

19 września w Hrabstwie Wrexham w Walii odbył się I Dzień Partnerski, w którym uczestniczyli przedstawiciele trzech partnerskich powiatów: Wrexham, raciborskiego i Märkischer.

W ten dzień Queens Square zamienił się w wielokulturowe miejsce, gdzie można było usłyszeć języki polski, angielski, niemiecki i… walijski. Organizatorzy przedsięwzięcia zaprosili wszystkie grupy, zespoły i mieszkańców z Wrexham, którzy odwiedzili powiaty partnerskie i o swoich, bardzo pozytywnych wrażeniach, opowiadali publicznie. Na scenie prezentowały się także lokalne zespoły artystyczne, chóry, grupy teatralne oraz klub szermierczy, a prowadzący uczyli wyrażeń w językach polskim i niemieckim.

- reklama -

 

Punktualnie o godz. 10.00 Mayor Hrabstwa powitał mieszkańców i podziękował przedstawicielom powiatów partnerskich za przybycie i prezentowaną ofertę turystyczno-kulturalną. Prowadzący imprezę, dziennikarze radia społecznościowego, zadbali o muzyczną oprawę i ciekawych rozmówców, którzy opisywali swój pobyt w partnerskich powiatach. Stoisko promocyjne Powiatu Raciborskiego było bardzo chętnie odwiedzane zarówno przez Walijczyków jak i liczną polonię polską. Największym powodzeniem cieszyły się przepisy kulinarne z ziemi raciborskiej.

 

Obecnie w Wrexham na 3-miesięcznej praktyce przebywa studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, a w październiku na warsztaty taneczne do Raciborza przyjadą dzieci ze szkoły podstawowej.

 

W 2009 r. Powiat Raciborski będzie obchodził 5. rocznicę podpisania z Hrabstwem Wrexham umowy o partnerstwie.

 

/Starostwo Powiatowe/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here