Warsztaty jazzowe RCK

0

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty instrumentalne ( pianino,bas,saksofon, perkusja) i wokalne.

Warsztaty instrumentalne poprowadzą:

- reklama -

 

Adam Buczek ( perkusja). Stypendysta North Texas State University i Berklee Collage of Music w Bostonie. Nagrywał i koncertował z takimi artystami jak Wojciech Karolak. Zbigniew Namysłowski, .Jarosław Śmietana, Lora Szafran i Krystyna Prońko. Na stałe związany z K.Popkiem i Ewą Urygą z którą nagrał w Nowym Yorku płytę ‘Ballads for Ella”. Na Akademii Muzycznej w Katowicach prowadzi klasę perkusji a do grona jego absolwentów należą Krzysztof Dziedzic, Łukasz Żyta i Michał Miśkiewicz. Wykładowca wielu letnich kursów i warsztatów jazzowych ( min. Kincardine Jazz Workshop – Kanada)

 

TOMASZ KUPIEC ( bas) –  kontrabasista ukończył wydział jazzu w Katowickiej Akademii Muzycznej broniąc pracę  dyplomową poświęconą gigantowi kontrabasu, Oscarowi Pettifordowi. Ten znany ze szczególnej wrażliwości muzycznej instrumentalista, jest  postacią łączącą dawne i nowe trio Wojtka Groborza; przez dłuższy czas grał z Triem Jacka Pelca, perkusisty ze składu  z 1986 r. Tomek ma na swoim koncie współpracę m.in. z wokalistą Markiem Sałatą, Renatą Przemyk oraz z Quintessence Eryka Külma. Obecnie na stałe gra z Jarosławem Śmietaną.

 

SEBASTIAN BERNATOWICZ – pianista, klawiszowiec, kompozytor, aranżer. Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Lider grupy SEB BERNATOWICZ TRIO, założyciel fusion-jazzowej grupy EASTCOM oraz od 1993 członek formacji LITTLE EGOISTS Marka Stryszowskiego. Współpracował z Joe Zawinulem, Robertem Irwingiem III, Januszem Muniakiem, Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak i wieloma innymi.

 

JERZY GŁÓWCZEWSKI – Absolwent Wydzialu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.Obecnie wykładowca klasy saksofonu tejże uczelni. Wspólpracował z wieloma muzykami jazzowymi jak chociażby Zbigniew Lewandowski, Eryk Kulm, Marek Bałata. Od wielu lat uczestnik nagrań muzyki filmowej Zbigniewa Prejsnera w tym słynnego "Requiem for My Friend", którego prapremiera odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Powtórzenie koncertu miało miejsce w Londynie w legendarnym "Royal Festival Hall" z orkiestrą BBC Concert Orchestra. Ostatnio członek zespołu "The Globetrotters" Bernarda Maselego.

 

Warsztaty odbędą się 4 października od godz.14.00 – 17.00
w Domu Kultury STRZECHA, ul. Londzina 38.

 

Koszt warsztatu: 20 zł.

 

Dla uczestników warsztatu wstęp na koncert SUPER SESSION JAZZ QUARTET
 04.10, godz.18.30 – bezpłatny.
Zapisy do 01 października 2008

 

Warsztaty wokalne poprowadzi:

 

KAROLINA GLAZER  –  wokalistka jazzowa. Karolina specjalizuje się w instrumentalnym podejściu do głosu, przywiązując dużą wagę do improwizacji scatem. Jest wokalistką, kompozytorem, aranżerem i producentem w jednej osobie. W swoim dorobku ma występy m.in. z: Piotrem Rodowiczem, Krzysztofem Ścierańskim, Bogdanem Hołownią, Piotrem Żaczkiem, Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Raduli, Arkiem Stolikiem

 

WARSZTATY  odbędą się
9 pażdziernika 2008 od godz.14.00 – 17.00
w Domu Kultury STRZECHA, ul. Londzina 38
Koszt warsztatu: 20 zł.

 

Dla uczestników warsztatu wstęp na koncert Karoliny Glazur bezpłatny
( Koncert 9.10.2008 o godz.18.30 w D.K. Strzecha)
Zapisy do 6 października 2008

 

Karty zgłoszeń do pobrania ze strony: www.rck.com.pl lub w RCK, ul. Chopina 21
Informacje pod nr tel. 032 415 31 72 lub 032 415 31 72,  e-mail: [email protected]

 

oprac./ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here