Wystawa papieska „W krainie Benedykta XVI” w DPS „Złota Jesień”

0

24 września w Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" miało miejsce otwarcie wystawy papieskiej pt. "W krainie Benedykta XVI".  Zobacz fotorelację.

Została sprowadzona na specjalne życzenie dyrekcji. Dla mieszkańców Domu jest to szczególne wydarzenie, wystawa odbierana jest bardzo pozytywnie i cieszy sie dużym zainteresowaniem.

- reklama -

 

 

Przypomijmy od 21 września do 12 października eksponowana jest na ziemi raciborskiej plenerowa wystawa fotograficzna "W krainie Benedykta XVI".

 

 

Jest to 29 plansz o wymiarach 1,45 m x 1,00 m. z barwnymi zdjęciami różnych artystów fotografii. Wystawa została wykonana pod koniec ubiegłego roku na zlecenie Katolickiego Centrum Kultury i Wydawnictwa "Biały Kruk” w Krakowie. Głównym fundatorem jest Konsul Generalny RFN w Krakowie. Eksponowana była na błoniach  krakowskich, a poświęcona przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Patronat medialny nad wystawą sprawuje również "Gość Niedzielny”.

 

Do Raciborza jest sprowadzona przez Klub Inteligencji Katolickiej  z inicjatywy Krystiana Niewrzoła. Jak na poprzednich wystawach papieskich w Raciborzu – towarzyszyć jej będzie również podkład dźwiękowy. W każdym miejscu ekspozycji można będzie także się wpisać do księgi pamiątkowej i uzyskać okolicznościowy stempel pamiątkowy.

 

Wystawę "W krainie Benedykta XVI" można zwiedzić:

 

– w niedzielę 28 września od 7.00 do 18.00 wokół kościoła św. Mikołaja w Raciborzu
– od 23 do 26 września na terenie DPS "Złota Jesień”
– w niedzielę 19 października od  8.30 do 15.30  przy kościele NNMP w Krowiarkach. Papież jako kardynał Ratzinger  w  latach 70. odwiedził tę parafię.
– od 29 września do 3 października w raciborskim Zakładzie Karnym
– w niedzielę 5 października przy kościele NNMP w  Łubowicach
– od  6 do 10 października w Domu św. Notburgi  przy Pl. Jagiełły w Raciborzu
– w niedzielę 12 października od 8.00 do 18.00 wokół kościoła NSPJ przy ul. Warszawskiej w Raciborzu

 

/ag/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here