Pierwsze certyfikaty rozdane

27 września w Raciborzu zakończyły się pierwsze szkolenia dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, zorganizowane przez Fundację Świat Dzieciom.

74 uczestników szkolenia otrzymało certyfikaty Europejskiej Polskiej Rady Resuscytacji. – Dzięki ćwiczeniom obejmującym podstawowe zabiegi resuscytacyjne, automatyczną defibrylację zewnętrzną oraz pozycję bezpieczną, kursanci zdobyli podstawową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy – mówi Katarzyna Szoch-Jędrys z Fundacji Świat Dzieciom – Większość osób uczestniczyła także w kursie instruktorskim ich pomoc może okazać się nieoceniona podczas wdrażania na terenie powiatu programu Serce na Start.

- reklama -

 

Szkolenia w Raciborzu otworzyły cykl bezpłatnych warsztatów, które będą odbywały się na terenie województwa Śląskiego do końca stycznia 2009 roku. Program Wykorzystaj szansę zdobądź nowe umiejętności skierowany jest do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, uczących się, jak i nieaktywnych zawodowo, w wieku od 15 do 25 roku życia. Projekt finansowany jest w całości ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

 

– Program szkolenia uwzględnia trzy rodzaje zajęć: nauki prawidłowego funkcjonowania w grupie, ratownictwa medycznego oraz orientacji zawodowej – mówi Szoch – Jędrys – To nie tylko alternatywny sposób na spędzenia czasu wolnego, ale także znakomita okazja do poznania własnych predyspozycji, mocnych i słabych stron, a co najważniejsze możliwość nabycia kompetencji zawodowych (m.in. z zakresu ratownictwa medycznego i opieki kolonialnej) potwierdzonych certyfikatem ukończenia szkolenia.

 

W najbliższą sobotę, 4 października, szkolenia rozpoczną się w Będzinie i Sosnowcu.

 

oprac./ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here