LKS Grzegorzowice ma 25 lat

Ludowy Klub Sportowy z Grzegorzowic obchodzi w tym roku 25 lecie swojego istnienia.

Z historii klubu…

- reklama -

 

Drużyna seniorów
Byli i obecni działacze
Drużyna oldbojów
Drużyna juniorów

 

W 1983 roku drużyna rozegrała pierwszy mecz wyjazdowy w Bieńkowcach przegrywając 0-4, w drugim meczu zremisowała z Roszkowem a pierwszą i historyczną bramkę zdobył Henryk Czogała. Na pierwsze zwycięstwo trzeba było czekać do trzeciej kolejki, gdzie wtedy LZS Grzegorzowice podejmował LZS Wojnowice i tu goście nie dali żadnych szans gospodarzom, wygrywając 0-3 wywożąc z „ciężkiego” terenu 3 pierwsze punkty.

 

Przez 16 lat funkcję prezesa pełnił Józef Kostka, który do dzisiaj jest wiernym kibicem i aktywnym działaczem klubu, aktualnym prezesem jest Franciszek Jurecki. W roku 1986 wskutek reorganizacji drużyna awansowała do klasy B. W roku 1989 drużynę objął jako trener Remigiusz Trawiński i w roku 1993 nastąpił awans do klasy A, wtedy odnotowaliśmy 5 – najlepsze miejsce w tabeli.

 

W roku 2003 trzeba było przełknąć nutę goryczy, spadając do klasy B, gdzie też za długo miejsca nie zagrzaliśmy bo już w roku 2005 nastąpił spadek do klasy C i tam drużyna rozgrywa mecze do dziś ze względu na brak młodzieży, która wyjeżdża za pracą na zachód. Ryszard Jurecki jest najstarszym działaczem klubu, a Franciszek Wochnik najwierniejszym kibicem.

 

 

Uroczystości klubowe trwały od piątku 4 lipca do niedzieli 6 lipca. Na zaproszenie Zarządu Klubu przybyli byli i obecni zawodnicy, działacze oraz zaproszeni goście. W sobotę, 5 lipca, w łubowickim domu spotkań im. J. Eichendorffa odbyła się uroczysta gala połączona z przyjęciem i zabawą taneczną. W niedzielne popołudnie rozegrano mecze seniorów i oldbojów.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here