Pociągiem papieskim z Raciborza do Wadowic

1

Powiat Raciborski weźmie udział w akcji promocyjnej "Pociągiem Papieskim z Radiem PLUS". 9 października pociąg papieski wyruszy z Raciborza do Wadowic.

Akcja jest okazją do zaprezentowania dorobku kulturalnego, turystycznego czy gospodarczego raciborszczyzny. Podróżujący będą mogli zapoznać się z filmami, spotami reklamowymi promującymi dany region. Na trasie przejazdu nie zabraknie filmu promującego powiat raciborski.

- reklama -

 

Ponad 150 tysięcy pasażerów podróżowało już pociągiem papieskim, łączącym Kraków i Wadowice. Ten specjalny pojazd, upamiętniający pontyfikat papieża Jana Pawła II, kursuje regularnie od czerwca 2006 roku.

 

Pociągiem podróżują zarówno pojedyncze osoby jak i zorganizowane grupy, w różnym wieku. Na swoim pokładzie gościł nie tylko polskich pielgrzymów z różnych stron kraju, ale i turystów z Hiszpanii, Włoch, Danii, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy. Inicjatywa jest podziękowaniem polskich kolejarzy papieżowi Janowi Pawłowi II za jego pontyfikat.

 

Trasa pielgrzymki – 9 październik 2008 rok (czwartek):  Racibórz – Wadowice – Racibórz

 

Pielgrzymi wyjeżdżają z Raciborza o godz. 9:05, do Wadowic przyjeżdżają na godz. 13:48. Powrót z Wadowic planowany jest o godz. 17:40, w Raciborzu pielgrzymi będą na godz. 22:07. Patronat nad akcją sprawują również Raciborskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe Racibórz.

 

W programie przewidziane jest zwiedzanie wraz z przewodnikiem miejsc związanych z życiem Jana Pawła II – jego domu rodzinnego, klasztoru oo. Karmelitów, a także koscioła św. Piotra. W bazylice Ofiarowania NMP zostanie odprawiona wspólna Msza Św. Patronat honorowy nad akcją Radia Plus objął Biskup Opolski ks. Arcybiskup Alfons Nossol.

 

/KJ/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here