100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Mieszkańcy regionu w muzycznym hołdzie

Na zawsze Święty

Dziś setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II. Z tej okazji mieszkańcy regionu, Dawid Klimanek i Żaneta Czogalik, wykonali piosenkę ku pamięci Jana Pawła II. Za tekst utworu odpowiada Marek Fibic.

Mieszkańcy regionu postanowili oddać muzyczny hołd Janowi Pawłowi II i nakręcili teledysk, który można obejrzeć na You Tube. Teledysk kręcono w Rudach, piosenkę wykonali Żaneta Czogalik i Dawid Klimanek, tekst napisał Marek Fibic, a za zdjęcia odpowiadał Bogusław Porwoł.

- reklama -

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku, równo 100 lat temu. 16 października 1978 roku, na zwołanym po śmierci Jana Pawła I drugim konklawe, w ósmym głosowaniu kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Bywał nazywany „papieżem-pielgrzymem” z uwagi na liczne pielgrzymki. W trakcie pontyfikatu odwiedził 129 krajów, beatyfikował 1340 osób i kanonizował 483 – więcej niż wszyscy jego poprzednicy. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37, pogrążając w żałobie cały świat, a szczególnie wszystkich Polaków.  Został kanonizowany 9 lat po śmierci.

/źródło: Wikipedia, oprac. c/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Czy te Święty Papierz o niczym nie wiedziała. Jak nie wiedział, to był nieudolny, jak wiedział to był tez winny, w czym ta Świętość,

  2. Czy te Święty Papierz o niczym nie wiedziała. Jak nie wiedział, to był nieudolny, jak wiedział to był tez winny, w czym ta Świętość,

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj