Powiat po raz drugi z pomocą gminom poszkodowanym

0

– Gdy zobaczyliśmy, ile przekazują inni poszkodowanym w wyniku przejścia trąby powietrznej, to nasza pomoc wydała się nam za mała – tłumaczył starosta na sesji.

Rada Powiatu na ostatniej sesji przyjęła jednogłośnie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu powiatu gminom poszkodowanym w wyniku przejścia trąby powietrznej nad regionem w połowie sierpnia. W związku z tym gminy Blachownia i Koszęcin otrzymają po 7500 zł. Środki finansowe mają być przeznaczone na usuwanie skutków przejścia trąby powietrznej.

- reklama -

 

Starosta Adam Hajduk zwrócił uwagę, że inni przekazali dużo większe kwoty poszkodowanym

 

W wyniku przejścia trąby powietrznej poważnie ucierpiały gmina Blachownia i Koszęcin w województwie śląskim, ponosząc ogromne straty materialne. W ciągu zaledwie paru minut kilkuset mieszkańców straciło dorobek życia, zniszczeniu uległo wiele elementów gminnej infrastruktury. Potrzeby finansowe gminy, rodzin i gospodarstw poszkodowanych przez żywioł szacowane są na miliony złotych. Udzielenie pomocy finansowej przez powiat raciborski gminom jest – jak mówi starosta – wyrazem solidarności z poszkodowanymi.  

 

Przypomnijmy na sierpniowej sesji Rada Powiatu przyjęła uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu powiatu gminom poszkodowanym w wyniku przejścia trąby powietrznej. Wówczas gminom Herby i Ujazd  przekazano po 7500 zł każdej.  

 

Łącznie powiat raciborski gminom poszkodowanym w wyniku przejścia trąby powietrznej przekazał 30 tys. zł.

 

Zobacz również Powiat Raciborski z pomocą finansową dla Gminy Herby i Ujazd.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here