Trzecie miejsce dla aquaparku w Gorzycach

Zakończyło się internetowe głosowanie na najpopularniejszy obiekt zgłoszony do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2008.

Zarząd Województwa Śląskiego pod patronatem marszałka organizuje coroczny konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego.

- reklama -

 

Jest to otwarty konkurs na najlepsze w województwie śląskim architektoniczne i urbanistyczne realizacje o charakterze publicznym. Konkurs jest adresowany do gmin i powiatów, a także do inwestorów i projektantów.

 

Celem konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego jest promocja najlepszych realizacji kształtujących przestrzeń publiczną województwa oraz nagrodzenie gmin i projektantów dbających o wysoki poziom architektury i przestrzeni publicznych.

 

Każdego roku w konkursie nagradzane są najlepsze projekty zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie minionego roku kalendarzowego. Prace zgłaszane do konkursu oceniane są przez Jury Konkursowe – członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej. Tradycją konkursu stało się głosowanie internetowe na stronach województwa śląskiego.

 

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 27 inwestycji zrealizowanych w ubiegłym roku. Wszystkie obiekty zostały zaprezentowane na stronach Województwa Śląskiego. Każdy z internautów odwiedzających stronę miał możliwość wyrażenia swojego zdania, przyznając punkty trzem wybranym inwestycjom.

 

W głosowaniu wzięło udział prawie 3000 osób, którzy za najciekawszą propozycję uznali Centralę Biblioteki Publicznej w Jaworznie (4025 pkt).

 

 

 

Drugie miejsce (3549 pkt) zajęła "Tropikalna wyspa" z Marklowic,

 

 

 

a tuż za nią "Nautica"- Ośrodek Turystyki Kwalifikowanej w Gorzycach (2567 pkt.).

 

 

 

Czy wyniki tej internetowej zabawy będą zbieżne z werdyktem Jury konkursowego? Przekonamy się o tym podczas inauguracji tegorocznych Śląskich Dni Architektury – 8 października. Rozpoczną się wernisażem wystawy pokonkursowej i wręczeniem nagród w dwóch konkursach: Architektura Roku i Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2008.

 

Wśród pozostałych obiektów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu znajdują się na przykład Rewitalizacja średniowiecznej Starówki w Czeladzi – etap 1: Rynek i ulice przyległe, Przebudowa placu wolności w Rybniku, „Sosnowiec Plaza” – Wielofunkcyjny Kompleks Obiektów Rozrywkowo – Usługowych, Budowa krytej pływalni i układu komunikacyjnego w Mikołowie – Rewitalizacja terenu poprzemysłowego, Centrum Handlowe FORUM w Gliwicach. Zarówno gmina Racibórz jak i powiat raciborski nie biorą udziału w konkursie.

 

/KJ/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. I dobrze, że Racibórz nie startował w tym konkursie, bo i z czym? Jedyne co ma do zaoferowania to ten paskudny żółty klocek Zyhdiego na Mickiewicza, przed domem katechetycznym.

  2. Gorzycka Nautica to nie Aquapark!!! Czy nikt z was nie był w Tarnowskich Górach??? Ale jest fajna i wyróżnienie z pewnością się jej należy tak samo jak i Tropikalnej Wyspie jak i bibliotece z Jaworzna. Naprawdę fajne projekty. Rybnicki Plac Wolności zdobył 4 miejsce – też powód do satysfakcji 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here