Trzecie miejsce dla aquaparku w Gorzycach

4

Zakończyło się internetowe głosowanie na najpopularniejszy obiekt zgłoszony do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2008.

Zarząd Województwa Śląskiego pod patronatem marszałka organizuje coroczny konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego.

- reklama -

 

Jest to otwarty konkurs na najlepsze w województwie śląskim architektoniczne i urbanistyczne realizacje o charakterze publicznym. Konkurs jest adresowany do gmin i powiatów, a także do inwestorów i projektantów.

 

Celem konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego jest promocja najlepszych realizacji kształtujących przestrzeń publiczną województwa oraz nagrodzenie gmin i projektantów dbających o wysoki poziom architektury i przestrzeni publicznych.

 

Każdego roku w konkursie nagradzane są najlepsze projekty zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie minionego roku kalendarzowego. Prace zgłaszane do konkursu oceniane są przez Jury Konkursowe – członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej. Tradycją konkursu stało się głosowanie internetowe na stronach województwa śląskiego.

 

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 27 inwestycji zrealizowanych w ubiegłym roku. Wszystkie obiekty zostały zaprezentowane na stronach Województwa Śląskiego. Każdy z internautów odwiedzających stronę miał możliwość wyrażenia swojego zdania, przyznając punkty trzem wybranym inwestycjom.

 

W głosowaniu wzięło udział prawie 3000 osób, którzy za najciekawszą propozycję uznali Centralę Biblioteki Publicznej w Jaworznie (4025 pkt).

 

 

 

Drugie miejsce (3549 pkt) zajęła "Tropikalna wyspa" z Marklowic,

 

 

 

a tuż za nią "Nautica"- Ośrodek Turystyki Kwalifikowanej w Gorzycach (2567 pkt.).

 

 

 

Czy wyniki tej internetowej zabawy będą zbieżne z werdyktem Jury konkursowego? Przekonamy się o tym podczas inauguracji tegorocznych Śląskich Dni Architektury – 8 października. Rozpoczną się wernisażem wystawy pokonkursowej i wręczeniem nagród w dwóch konkursach: Architektura Roku i Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2008.

 

Wśród pozostałych obiektów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu znajdują się na przykład Rewitalizacja średniowiecznej Starówki w Czeladzi – etap 1: Rynek i ulice przyległe, Przebudowa placu wolności w Rybniku, „Sosnowiec Plaza” – Wielofunkcyjny Kompleks Obiektów Rozrywkowo – Usługowych, Budowa krytej pływalni i układu komunikacyjnego w Mikołowie – Rewitalizacja terenu poprzemysłowego, Centrum Handlowe FORUM w Gliwicach. Zarówno gmina Racibórz jak i powiat raciborski nie biorą udziału w konkursie.

 

/KJ/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. I dobrze, że Racibórz nie startował w tym konkursie, bo i z czym? Jedyne co ma do zaoferowania to ten paskudny żółty klocek Zyhdiego na Mickiewicza, przed domem katechetycznym.

  2. Gorzycka Nautica to nie Aquapark!!! Czy nikt z was nie był w Tarnowskich Górach??? Ale jest fajna i wyróżnienie z pewnością się jej należy tak samo jak i Tropikalnej Wyspie jak i bibliotece z Jaworzna. Naprawdę fajne projekty. Rybnicki Plac Wolności zdobył 4 miejsce – też powód do satysfakcji 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here