Finał WOŚP w Raciborzu

1

Racibórz, jako jedno z kilku miast na Ślasku, otrzymał od TVP Katowice propozycję zorganizowania wojewódzkiego finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy.

Na spotkaniu w UM przedstawiono koszty, które przy organizacji finału WOŚP musiałoby ponieść miasto. Ustalono, że kwota 70 tysięcy netto przeznaczona zostanie na produkcję telewizyjną i promocję miasta podczas trwania finału. Promocja miasta ma polegać m.in. na umieszczeniu herbu Raciborza w "Gazecie Wyborczej" i "Dzienniku Zachodnim", wymienienia nazwy w spotach reklamowym o imprezie w Radio Katowice i TVP Katowice, zamieszczeniu informacji o naszym mieście w Telegazecie oraz na stronie internetowej TVP Katowice.

- reklama -

 

Obecność na antenie TVP, to w ciągu dnia 5 do 7 wejść na żywo na antenę ogólnopolską, zależnie od decyzji programu TVP2, 2 do 3 wejść na antenę regionalną TVP Katowice, oraz wejścia do programów informacyjnych i na zakończenie – zbiorcza emisja z relacji z finału. Inne koszty, które będzie musiał ponieść UM to m.in. wykupienie koncertu "gwiazdy", pokaz sztucznych ogni, występy raciborskich zespołów, wynajęcie estrady, nagłośnienie, oświetlenie, telebimy, zabezpieczenie środków na ochronę masowej imprezy. W tym przypadku będzie to koszt ok. 60 tys. zł. netto.

 

Przewiduje się, że w przedsięwzięciu będą uczestniczyli sponsorzy, którzy poniosą część kosztów. W tym celu jeszcze we wrześniu zwrócono się do raciborskich zakładów pracy i firm z prośbą o finansowe wsparcie imprezy. Propozycja uczestniczenia w finale WOŚP została skierowana także do RCK, MCI, KZ NSZZ "Solidarność" przy Komendzie Straży Pożarnej w Raciborzu oraz Grupy Rosynant. Wstępnie oszacowano koszt imprezy na 150 tys. zł. netto. Miasto o swojej decyzji musi poinformować TVP do 20 października.

 

/wgg/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here