Rondo i nerka: znowu zapomniano o rowerzystach

Dlaczego przy okazji remontów obu rond i praktycznie zamknięcia całej trasy od ronda przy moście zamkowym do skrzyżowania ulicy Głubczyckiej ze Starowiejską nie pomyślano o równoczesnej budowie ścieżek rowerowych?

Wiadomo było z wcześniejszych informacji, że planuje się ich budowę. Były na ten temat spotkania w UM. Na jednym z nich, 4 września, prezydent M. Lenk powiedział, że magistrat chciałby sieć tras podzielić na ścieżki komunikacyjne – wzdluż dróg komunikacji samochodowej oraz rekreacyjne – poza drogami polnymi, np. po wałach.

- reklama -

 

Natomiast na spotkaniu z projektantami zastępca prezydenta L. Nowacka mówi, że przeprowadzona ankieta wśród mieszkańców wykazała, iż największym problemem dla rowerzystów są ronda. – Tam czują się najmniej pewnie – stwierdza Nowacka – ogólnie raciborzanie uważają, że po mieście trudno jest poruszać się na dwóch kółkach – dodaje.

 

 

Tymczasem w ramach relizacji inwestycj/i/budowy nerki, planuje się jedynie odtworzenie krótkiego odcinka ścieżki rowerowej od DK Strzecha do ulicy Mariańskiej. Natomiast rzecznik prasowy UM, A. Tyszkiewicz-Zimałka stwierdziła w dniu 7 października, że w najbliższym czasie nie planuje się budowy nowych ścieżek.

 

/w/

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Dlaczego? Czy ktoś mi powie dlaczego? Co za bdzura, widać, że żaden z decydentów w tym mieście nie jest w stanie logicznie myśleć. Wszyscy myślą tylko o napychaniu sobie kieszeni. Nie będę na Was głosował!! o nie!!!!!!

  2. I ja zwykle usłyszymy, że nie ma pieniędzy na inwestycje. Otóż jak marnuje się szanse aby nie mając pieniędzy zrobic cokolwiek „orzy okazji”. Może mądry projektant wymyśliłby jakiś metr szerokości z drogi, łagodne zjazdy bez krawezników… Ale trzeba by myslec, panowie Władza, samo sie nie zrobi.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here