IV ligowy lider z Żabnicy wygrał w Raciborzu

0

Sobotnie spotkanie rozegrane 11 października w Raciborzu piłkarze KP "Unia" Racibórz przegrali 0:2 tracąc po jednej bramce w każdej połowie spotkania.

Jak po meczu powiedział prezes Andrzej Starzyński …drużyna Skałka Żabnica okazała się zbyt wymagającym przeciwnikiem, ale nasi zawodnicy tanio skóry nie sprzedali, a chwilami nawet dyktowali warunki gry…

- reklama -

 

Punktów jednak nie zdobyli, bo mecz rozpoczęli niestety źle. Usztywnieni podświadomie obawiali się silnego lidera, co zostało wykorzystane przez drużynę gości, która ostro zaatakowała od pierwszej minuty. Zmasowane natarcie przyniosło im bramkowy efekt w 6 minucie meczu, kiedy po zamieszaniu po rzucie rożnym piłka była kilka razy podbijana głową wzdłuż linii bramkowej ostatecznie doskoczył do niej Marcin Kondzielnik i trafił do siatki.  Po strzeleniu bramki "Skałka" nacierała dalej wypracowując sobie kolejne sytuacje, ale szczęśliwie dla piłkarzy raciborskiej "Unii" zawodnicy drużyny gości byli nieskuteczni.

 

…ofensywnie grający lewy obrońca Salah Sibouih po jednym z dośrokowań o mało nie trafił w "okienko". W 18 min. Michal Vozar nie trafił w piłkę przed pustą bramką po dośrodkowaniu Jano Jetko, z prawej strony mocno strzelił Marcin Kondzielnik, ale Michał Bedryj nie dał się zaskoczyć…opowiadał Prezes

 

Wreszcie w 24 minucie po składnej akcji raciborzan piłka trafiła do wychodzącego na "czystą" pozycję Mariusza Frydryka,lecz ten był na minimalnym spalonym i sędzia przerwał grę. Najlepszą szansę na wyrównanie wyniku meczu mieli piłkarze "Unii" w końcówce pierwszej połowy spotkania, piłkę do siatki gości skierował Adam Kiełtyka. Niestety on także był na spalonym i bramka nie została uznana. To zdarzenie poprzedziło odważne wejście w pole karne Edwarda Kowalczyka szkoda tylko, że zgubił piłkę.

 

W drugiej połowie do 70 minuty trwała ostra walka na całym boisku, zawodników obu drużyn kosztowało to znaczną utratę sił, zwiększyła się też liczba fauli, więc nie obyło się bez żółtych kartek. Niestety w 73 min spotkania pierwszą kontrę w drugiej połowie na bramkę dla gości zamienił Jano Jetko. Obie drużyny w walce dotrwały do końca meczu bez zmiany wyniku i komplet punktów pojechał do Żabnicy.

 

Sobotni skład raciborskiej "Unii": Michał Bedryj, Mirosław Pniewski, Piotr Sławik, Edward Kowalczyk, Artur Potaczek, Tomasz Wardęga (od 88' Grzegorz Gawron), Arkadiusz Janeta (od 75' Dawid Fryt), Patryk Podstawka, Jarosław Rachwalski, Adam Kiełtyka (od 83' Wojciech Podolak), Mariusz Frydryk. Pozostali rezerwowi: Adam Mużelak, Łukasz Pytlik. Trener: Dariusz Widawski.

 

Kolejne dwa spotkania piłkarze KP "Unia" Racibórz rozegrają na wyjeździe. Najpierw 18 października zagrają z Polonią Łaziska, a później 25 października z Rekordem Bielsko-Biała i jak powiedział Prezes …aby mieć spokojną zimę należy z tych wyjazdów wrócic ze zdobyczami punktowymi, bo jak do tej pory piłkarze naszego klubu mają ich zdecydowanie za mało…

 

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here