Pierwszy wybieg dla psów w Raciborzu; dalmatyńczyk przed MDK już stoi

1

Jeszcze w tym roku ma powstać pierwszy wybieg dla psów w dzielnicy Śródmieście. Wybiegi dla psów – na które w budżecie miasta zarezerwowano 30 tys. zł – mają ograniczyć zanieczyszczenia zieleni psimi odchodami.

- reklama -

Problem psich odchodów w parkach, na placach zabaw dla dzieci, na terenach zielonych już od dłuższego czasu nurtuje magistrat. Poprzez tworzenie takich wybiegów prezydent Mirosław Lenk, chce ograniczyć niekontrolowane bieganie psów po parkach i zieleńcach miejskich. Wybieg ma służyć zmniejszeniu zanieczyszczenia terenów zieleni miejskiej psimi odchodami.

 

Wybieg w dzielnicy Śródmieście pomiędzy ulicami Ocicką i Żorską będzie miał wymiary około 600-700 m2. Ma być ogrodzony siatką i zamykany samozamykającą się bramką. Znajdą się tam również dwie ławki dla opiekunów psów oraz dwie stacje wyposażone w tzw. "psi pakiet", czyli kontener na odchody połączony z dystrybutorami worków. Jeżeli pomysł spotka się z zainteresowaniem właścicieli czworonogów i sprawdzi się w praktyce, to mają powstać kolejne takie psie wybiegi.

 

Przedwczoraj, 13 października, przed Młodzieżowym Domem Kultury przy ul. Stalmacha postawiono kubeł – dalmatyńczyk na psie odchody. Jest to pierwszy taki kosz w Raciborzu. Dyrektor MDK, Elżbieta Biskup ma nadzieję, że na tym jednym się nie skończy.

 

 

Pomysł zakupu dalmatyńczyka powstał w trakcie Festiwalu Ekologicznego, kiedy poruszane były sprawy higieny. Z pieniędzy festiwalowych został zakupiony jeden kubeł na psie odchody. – Zawsze kiedy widziałam, że ktoś przed Młodzieżowym Domem Kultury wyprowadza swojego pupila, to zwracałam uwagę tej osobie. Często musiałam jednak straszyć interwencją Straży Miejskiej, bo samo upomnienie nie pomagało. Teraz mam nadzieję, że kubeł w kształcie pieska będzie zachęcał do sprzątana za swoimi pupilami – tłumaczy Elżbieta Biskup.

 

 

Póki co trudno powiedzieć, czy zwyczaj sprzątania za swoim psem do kubła się przyjmie.

 

Zobacz również Dalmatyńczyk będzie pilnował porządku przed MDK.

 

/KJ/ 

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. [b]Plac gdzie chodzą dzieci jest wybiegiem dla psów?Co SANEPID na to ?[/b]Na miejskim wybiegu są woreczki rozdawane za darmo by nie ufafrać się pozostałościa po pupilu.Gdzieś wyczytałem ,że miejskim wybiegiem zajmuje się PK.[b]A KUPY z jamniczka to kto wyrzuca i gdzie?[/b]Przypomną,że kupek nie powinno się wylewać do pobliskiej kanalizacji deszczowej.Jamniczek został kupiony za pieniadze z Festiwalu Ekologicznego.Czyli za pieniądze WFOSiGW(Lenartowicz) i Powiatu(Hajduk).Pani [b]Radna[/b] Biskup z [b]PiSu[/b] ma bardzo [b]szczytne[/b] [b]pomysły[/b],ale czy nie lepiej zkupić się na działaniach artystycznych?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here