Wiatraki to też „Spływ Odrą”

0

Ponad 20 osób wzięło udział w spływie kajakowym zorganizowanym przez Raciborski Klub Kajakowy „Jooonyyy” w ostatnim dniu trzydniowej imprezy Wiatraki.

Wiatraki to trzydniowa impreza, gromadząca w Strzesze setki osób. W niedzielę, a więc już w ostatni dzień Wiatraków miłośnicy kajakarstwa – Grupa Kajakowa Jooonyyy z Raciborza – zorganizowali spływ kajakowy. Wzięło w nim udział ponad 20 osób. Spływ rozpoczął się przy tamie w pobliżu zakładu Rafako, a zakończył się przy moście w pobliżu pomnika Matki Polki. Trwał około godziny. Uczestnicy poradzili sobie bez większych problemów, chociaż jeden kajak, w którym znajdowały się trzy osoby blisko mostu kolejowego się wywrócił.

- reklama -

 

Spływ rozpoczął się około południa

 

Jak mówi Grzegorz Pinior z Klubu Kajakowego – takie spływy jak ten mają na celu nie tylko zabawę, gdyż również mają popularyzować tę formę spędzania wolnego czasu. Zapewniał, że rzeka Odra znakomicie się do tego nadaje.

 

Grzegorz Pinior – współorganizator spływu  

 

Uczestnicy spływu – zwłaszcza ci, którzy pierwszy raz płynęli po Odrze kajakiem, byli pod dużym wrażeniem. – Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w spływie. Organizatorzy byli dobrze przygotowani. Osoby bez doświadczenia takie jak ja, mogły liczyć na pomoc – tłumaczy Kasia Harasimczuk. Dodaje również, że spływ Odrą daje możliwość zobaczenia Raciborza z innej strony.

 

Kasia Harasimczuk – sporo pozytywnych emocji daje taki spływ Odrą

 

Jeszcze dzisiaj w ramach V edycji Festiwalu Wiatraki o godz. 18.00 Dominik Włoch: „Piesza pielgrzymka z Gdańska do Jerozolimy” oraz o godz. 19.00 koncert AINU – SHOW. Zobacz program.

 

Zobacz również Półmetek Wiatraków już za nami oraz Celtic Motion Projekt zachwycił raciborzan.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here