Panorama o spotkaniu Walentynowicz z młodzieżą, którego nie było…

Sprostowanie:  28 października Panorama poinformała nas, że jednak nie będzie w tym dniu emisji reportażu o spotkaniu Anny Walentynowicz z raciborską młodzieżą.

- reklama -

W reportażu miała być rozmowa z Anną Walentynowicz, którą nakręcił oddział TVP Gdańsk oraz wywiady z starostą raciborskim Adamem Hajdukiem, jak i z organizatorami Teresą Frencel – przewodniczącą NSZZ "Solidarność" w Raciborzu i Piotrem Klimą – prezesem ŚUTW nakręcone przez oddział TVP Katowice w Rybniku.

 

Materiał był przygotowywany na zlecenie TVP. 

 

Zobacz również Starosta odwołał spotkanie młodzieży z Walentynowicz, Rzeczpospolita: Ocenzurowana historia, Spotkanie z Bronisławem Wildsteinem – dziennikarzem Rzeczpospolitej.

 

/KJ/

- reklama -

24 KOMENTARZE

 1. Ale plama to był program Rewińskiego i Piaseckiego emitowany kilka lat temu w TVN. Obecny ich program nazywa się „Szkoda gadać” – idealnie nadaje się jako komentarz do rządów i działań starosty Hajduka. Już cała Polska wie jakiego … mamy starostę.

 2. Chmmm… o czym mówi się ostatnimi czasy w mieście Raciborzu? O spotkaniu z Walentynowicz, którego nie było; o „końcu świata”, którego wkrótce nie będzie; o masie krytycznej, której dzięki prezydentowi miało ni ebyć, o basenach (Bema, Acapulco) których nie ma i nie będzie, o budowie aquaparku – beseniku i remoncie RCK, który się nie rozpoczął…. Mówi się o wszystkim co sie NIE UDAJE, CO SIĘ LIKWIDUJE, CZEGO SIĘ ZAKAZUJE. Ani jednego sukcesu, ani jednej udanej inwestycji, ani jednego projektu, ani jednej rzeczy wyjątkowej i cennej, pozytywnego spojrzenia na ludzi…

 3. starosta ma racje tak mowi fama , godziny szkolne trzeba sie uczyc w szkole , dzieciom i nauczycielom pasuje zarywanie lekcji a szkoda , smieszne to zeby suwnicowa w raciborzu uczyla mlodziez historii z kartki i robila wode z mozgu , co innego wildstein , on z podziemia nie wylazi , tylko walczy , ale z kim ? juz tutaj bylo pisane : niech ida wykladac do ZEWu i RAFAKO , niech nie zawracaja mlodziezy w glowach !!!

 4. gdzieś widziałem na forum zapytania do redacji, więc je ja też ponownie je zadaję ,bo redakcja nabrała wodę w g…. i jakoś nie chce odpowiedzieć – proszę o zdanie relacji pobytu tej Pani W. w III wieku i jej wykładu .czy redakcja boi się podać te fakty?, czy one nie pasują do frofilu tego portalu?

 5. Tak naprawdę była to bardzo dobra decyzja. Gdyby uczniowie byli tak zainteresowani tym spotkanie mogli udać się na popołudniowe. Dziwnym trafem ciężko było uświadczyć tam młode osobym. Tymczasm zarwywanie lekcji jak najbardziej… Gdyby to była jeszcze wartościowa osoba to co innego, ale jaki sens ma przekazywanie młodym ludziom chorej i uronionej wersji naszej najnowszej historii? Także, brawo starosta!

 6. chyba nie czytata „ja” jeśli chodzi o relację z przebiegu spotkania organizowanego przez klimę, tego popołudniowego, przedmówca ma rację, gdzie ta relacja jest?
  czyżby sie okazało, ze na tym spotkaniu zionęła suwnicowa ogniem piekielnym topąc w otchłaniach bolka, gebelsa, i innych wykazywanych w aktach IPN, też chciałbym wiedzieć, jak redakcja oceniała by tą wypowiedź w kontekscie nieodbytej lekcji „historii” w MDK, też chciałbym wiedziieć co powiedziała tam suwnicowa, a tak pozatem czy tym tematem redakcja chce dojechać do życzeń noworoczych, bo chyba innych nie może sobie poszukać?? jesteście już z tym poprostu nudni.
  więc gdzie jest ten tekst wystąpienia na uniwesytecie III wieku, a tak a,propos ,głównym nakręcajacym w tym wszystkim była frenclowa

 7. „Jak przystało na Annę Walentynowicz, udzielane odpowiedzi były
  bezpośrednie i bezkompromisowe. Padły z jej ust ostre słowa krytyki pod
  adresem Lecha Wałęsy, Mariana Krzaklewskiego czy Donalda Tuska.
  Pierwszy z nich został określony jako agent i aparatczyk, kolejny jako
  złodziej mienia Stoczni Gdańskiej, ostatni natomiast jako wywodzący się
  z Wehrmachtu. Rozczarował natomiast brak wyraźnego sprecyzowania, co to
  są idee solidarnościowe i dlaczego ważna jest ich restytucja” Idealne wypowiedzi jak na lekcję historii i przygotowanie do matury ;]

 8. Do My&… Myślę, że raczej przytoczyłeś słowa jakiegoś bałwana, który do tej pory mi nie odpisał o co mu chodziło z tą „z moherową subiektywnością”, bo z samej relacji te słowa zniknęły?

 9. Przytoczyłem słowa z relacji, do której link znajduje się kilka postów poniżej. BTW Uważam że była to naprawdę dobra decyzja, do tego bardzo odważna, bo wiadomo było że wywoła kotrowersje. Godziny lekcyjne nie są czasem, który powinien być przeznaczony na spotkanie z osobą, której wypowiedzi nie mają jakiejkolwek wartości merytorycznej.

 10. Do zapas, ona i reszty burakow, a jak starosta i reszta wspanialych politykow raciborskiej koalicji w czasie trwania zajec szkolnych robilo spotkania polityczne oczywiscie przedwyborcze to bylo ok ???????? walnac sie w te puste czereby

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here