Projekt „Ciało.Ruch.Miasto…” – odsłona 2

Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK rozpoczęło realizację projektu artystyczno-edukacyjnego pt.: „Ciało.Ruch.Miasto – rewitalizacja przestrzeni poprzez taniec – odsłona 2” współfinansowanego przez Urząd Miasta Racibórz.

Pierwsza edycja pt. „Ciało.Ruch.Miasto” zrealizowana została w Raciborzu  i Jastrzębiu Zdroju w roku 2007 r. Wówczas młodzież przygotowała pokaz taneczny zaprezentowany m.in. w nieczynnej części dworca kolejowego w Raciborzu podczas 3. Raciborskiego Festiwalu Sztuki.

- reklama -

Bieżący projekt będzie próbą rewitalizacji (zmiany znaczenia, funkcji, estetyki) wybranej przestrzeni miejskiej Raciborza poprzez działania teatralno-taneczne, z ukierunkowaniem na japoński taniec butoh. Ta forma taneczna uformowała się w połowie XX w. w Japonii. Poszukuje tego, co autentyczne w ciele i nie opiera się na żadnej technice, ale na doświadczaniu butoh tai (ciała butoh) oraz szczególnej jakości ruchu, powstającej dzięki osiągnięciu stanu medytacyjnego.

W ramach działania projektowego, w dniach 28-30 listopada 2008 r. odbędą się warsztaty z dziedziny tańca i ruchu scenicznego dla grupy 15 osób. Czas wspólnej pracy będzie poświęcony przygotowaniom spektaklu, który zostanie zaprezentowany w wybranej przestrzeni miejskiej w Raciborzu na początku grudnia br.

Osoby zainteresowane projektem, proszone są o kontakt poprzez stronę internetową ASK, bądź też telefonicznie pod numerami telefonów: 032 726 29 73 lub 510 083 071.

/ŁW/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here