Sprawiedliwy remis w Raciborzu

0

W meczu piętnastej kolejki w grupie drugiej, IV ligi Śląskiej "Unia" Racibórz zremisowała "u siebie" z "Concordią" Knurów 1:1, a wynik został ustalony w pierwszej połowie spotkania.

Mecz szóstej z dwunastą drużyną w tabeli był widowiskowy miał wiele zwrotów akcji, ostra gra często toczyła się na pograniczu "faul". Zawodnicy obu drużyn grali bardzo ambitnie, a ich zagrania raz po raz wywoływały emocje wśród kibiców. Niestety tym razem emocje na trybunach wzbudzały również kontrowersyjne decyzje arbitrów, które na szczęście nie miały bezpośredniego wpływu na wynik meczu.

- reklama -

 

Pierwsi w 28 minucie spotkania gola strzelili gospodarze, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony idealnie na rogu pola bramkowego zamknął akcję Mariusz Frydryk pakując piłkę do siatki bramki bronionej przez Mateusza Żebrowskiego. Cztery minuty później padła bramka wyrównująca. Po błędzie obrony i złym ustawieniu pułapki offsajdowej w sytuacji "sam na sam" znalazł się Dariusz Oleś i celnie umieścił piłkę w długim rogu bramki obok interweniującego Michała Bedryja.  

 

 

Po meczu trener "Unii" Dariusz Widawski powiedział: …jestem zadowolony z gry mojej drużyny, która na pewno dostarczyła wszystkim dużo emocji, po prawdziwym meczu ostrej walki wynik uważam za sprawiedliwy; obie drużyny mogły tych goli strzelić więcej, mnie natomiast najbardziej niepokoi fakt, że niefrasobliwą grą w obronie zrobiliśmy gościom kilka prezentów…
…były też momenty kiedy poważnie obawiałem się o zdrowie moich zawodników, niestety nie był to łatwy mecz do sędziowania, ale wydaje mi się, że sędzia główny kilka razy stracił kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na boisku, przez co popełnił kilka błędów… 
…po raz drugi od początku meczu wstawiłem do składu dwóch juniorów, w trakcie gry weszło jeszcze dwóch i chłopcy pokazali się z zupełnie dobrej strony to wychowankowie Tomasza Trzęsińskiego, który od dwóch tygodni pracuje razem ze mną. Zauważyłem jeszcze, że ich obecność na treningach powoduje większe zaangażowanie w pracy powiedzmy, zawodników z dłuższym IV ligowym stażem, wzrosła rywalizacja o miejsce w drużynie…

 

Wydaje się, że punkt wywalczony z wyżej notowaną drużyną Concordii Knurów przed meczem "Unia" przyjęła by w ciemno, jednak po meczu szkoda niewykorzystanych sytuacji, szczególnie tych kiedy piłka po strzałach Wojciecha Podolaka raz trafiła w poprzeczkę, a raz w słupek.

 

KS Concordia Knurów: Mateusz Żebrowski, Dawid wieliczko (od 75' Michał Grodoń), Paweł Folcik, Andrzej Hanak, Paweł Gałach, Tomasz Dura (od 84' Mateusz Mikulski), Marcin salwa, Marcin Rozumek (od 75' Paweł Przesdzink), Tomasz Szymura, Dariusz Oleś (od 65' Damian Kozdroń), Łukasz Sendlewski. Pozostali rezerwowi: Rafał Grześ, Mateusz Boryga.
Trener Wojciech Kempa.

KP "Unia" Racibórz: Michał Bedryj, Jacek Selera, Edward Kowalczyk, Artur Potaczek, Patryk Podstawka (od 64' Mateusz Plecner), Łukasz Zejdler, Łukasz Haras, Jarosław Rachwalski (od 34' Dawid Fryt), Tomasz Wardęga (od 70' Rafał Haras), Mariusz Frydryk (od 64' Kamil Szałkowski), Wojciech Podolak. Pozostali rezerwowi Grzegorz Gawron, Arkadiusz Janeta i Adam Kiełtyka.
I trener Dariusz Widawski, II trener Tomasz Trzęsinski.

Sędzia główny Damian Synówka (Podokręg Tychy).

 

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here