Akademos wystąpi w Muzeum

14 listopada o godzinie 17:00 w budynku Muzeum przy ul. Gimnazjalnej 1 odbędzie się koncert "Nie dla Elizy – Postscriptum” w wykonaniu Kwartetu Akademos.

- reklama -

Muzeum w Raciborzu zaprasza na koncert "Nie dla Elizy – Postscriptum" w wykonaniu Kwartetu Akademos. W programie koncertu: L. v Beethoven, Kwartet smyczkowy a moll op. 132 oraz F. Mendelssohn Bartholdy, Kwartet smyczkowy a moll op. 13.

 

 

Kwartet Akademos, a więc Anna Rechlewicz – I skrzypce, Joanna Cogiel – II skrzypce, Aleksandra Batog – altówka, Danuta Sobik-Ptok – wiolonczela powstał w 1997 roku. Podczas swojej działalności zespół  przygotował i  przedstawił publiczności ponad 100 utworów kameralnych obejmujących muzykę od XVIII wieku po czasy najnowsze, brał udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach i konkursach muzycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia, wykonał blisko czterysta koncertów w kraju i zagranicą. Zdobył wiele nagród, m. in. I Nagrodę na konkursie: 16. Concorso Internationale di Esecuzione Musicale "Provincia di Caltanisetta Musica da Camera" we Włoszech,  Podwójne wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Kwartetów Smyczkowych w Katowicach w postaci: Nagrody Polskiego Radia w Katowicach za najlepsze wykonanie utworu kompozytora śląskiego oraz Nagrody Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

 

Cieszy się dużym uznaniem zarówno publiczności, która licznie przybywa na koncerty, jak i krytyków.

 

 

Szlachetne brzmienie każdej z osobna daje soczystą i zwartą barwę całemu zespołowi, dziesiątki wykonawczych subtelności składają się na przemyślaną i – co ważne – "przeżytą" interpretację wykonywanych przez Akademos utworów… – napisała Aleksandra Bęben.

 

Chociaż Akademos tworzą młode instrumentalistki, w czasie muzykowania zaskakują bardzo wysoką dojrzałością muzyczną i rzadko spotykanym polotem artystycznym, co w przyszłości da polskiej muzyce – przewiduję to z najwyższą pewnością – zespół znany i ceniony szeroko poza naszym krajem – recenzował Zbigniew Bujarski.

 

Zobacz również Akademos zaprezentował kunszt wielkiej miary.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here