Policja: plaga pijanych kierowców?

6

3 listopada raciborscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących rowerami i samochodem.

W Rudach na ul. Rogera zatrzymano 52 letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował rowerem mając 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- reklama -

 

Z kolei w miejscowości Dolędzin, 37 letni mieszkaniec kierował rowerem mając 2,2 promila alkoholu. Na ulicy Stalowej, 42 letnia mieszkanka Raciborza, kierowała samochodem osobowym marki ford eskort – wynik badania alkomatem to 3 promile alkoholu.

 

Krzyżanowice – na ulicy Raciborskiej  46 letni rowerzysta, kierował  rowerem mając  3.6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Ostatniego października, na parkingu osiedlowym przy ulicy Klasztornej w Kuźni Raciborskiej, włamano się do dwóch samochodów VW bus. Z samochodów skradziono elektronarzędzia o wartości 1500 zł. Stratę poniósł mieszkaniec powiatu raciborskiego.

 

/w/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Dlaczego ludzie wsiadają po alkoholu! Ludzie, opamiętajcie się, przemyślcie co może się stać, refleks obniżony, koncentracja cienka. Może by tak odebrać prawko do końca życia to i bezpieczniej będzie na drogach

  2. [quote]Dlaczego ludzie wsiadają po alkoholu! Ludzie, opamiętajcie się, przemyślcie co może się stać, refleks obniżony, koncentracja cienka. Może by tak odebrać prawko do końca życia to i bezpieczniej będzie na drogach[/quote]
    Będzie tylko minimalnie bezpieczniej. Zdecydowaną większość ofiar na naszych drogach powodują trzeźwi kierowcy, którzy jeżdżą „szybko, ale bezpiecznie”. A opisane przez Ciebie kłopoty z refleksem oraz koncentracją można osiągnąć wieloma różnymi sposobami, za które nie grozi odebranie prawka.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here