Dreszczowiec w Koninie

  Lider Ekstraligi RTP "Unia" Racibórz pokonała drużynę KKPK Medyk Polomarket Konin 2:1. Oba gole dla raciborskiej drużyny zdobyła w końcówce meczu Patrycja Wiśniewska.

  - reklama -

   

  Po godzinie gry w Koninie było 0:0, a mająca przewagę drużyna z Raciborza nie mogła zdobyć gola. Drużyna Romana Jaszczaka pierwszą groźną akcję przeprowadziła w 60 min spotkania, a kolejną trzy minuty później. Po prostopadłym podaniu celnym strzałem popisała się zawsze niebezpieczna napastniczka Anna Gawrońska i Medyk Konin objął prowadzenie.

   

  Po meczu trener Remigiusz Trawiński powiedział: …mecz rozpoczął się bardzo fajnie, dziewczęta z minuty na minutę uzyskiwały coraz większą przewagę w polu i co ważne stwarzały sytuacje bramkowe…
  …w sumie cztery razy było bardzo groźnie pod bramką Medyka, po dwóch rzutach rożnych piłka była wybita z okolicy linii bramkowej i dwa razy groźnie po dobrych prostopadłych zagraniach do sytuacji bramkowych doszły: Ania Sznyrowska i Agnieszka Winczo…
  …mój zespół grał spokojnie, rozważnie, dobrze budował akcje ofensywne, a my na ławce cierpliwie czekaliśmy na pierwszego gola…

   

  Do przerwy bramka w Koninie jednak nie padła, chociaż conajmniej trzy razy o prawdziwym szczęściu mogła mówić drużyna Medyka Konin. Kibice piłkarscy wiedzą, że bywają takie mecze, że jedna drużyna gra, ale jak jest nieskuteczna, to ta druga czasami strzela bramkę odwracając losy spotkania. Taki scenariusz mógł się przydarzyć w sobotę w Koninie.

  W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Unia miała przewagę, a w najlepszej sytuacji była Agnieszka Winczo. Niestety uderzyła nieprecyzyjnie ułatwiając zadanie bramkarce drużyny z Konina. Chwilę później drużyna gospodarzy objęła prowadzenie i zaczął się okres chaosu i "kopania" w wykonaniu zawodniczek "Unii". Grające spokojniej piłkarki Medyka Konin w tym okresie uzyskały optyczną przewagę. 

   

   

  Szczęśliwie dobry okazał się manewr zmiany ustawienia drużyny Remigiusza Trawińskiego i wprowadzenie do ataku klasycznej trzeciej napastniczki. Grająca do 76 min. na prawej obronie Hanna Konsek przeszła do przodu, co wywołało znaczne zamieszanie w szeregach obrony drużyny z Konina i jak się później okazało przyniosło wymierny efekt w postaci dwóch goli na wagę zwycięstwa. Problemy z kryciem ułatwiły zadanie piłkarkom "Unii". Po dobrej akcji z prawej strony boiska Marta Stobba dograła "ostrą" piłkę w pole karne, a z bliskiej odległości do siatki trafiła niepilnowana Patrycja Wiśniewska.

  …po zdobyciu gola zawodniczki mojej drużyny ostro nacisnęły i już minutę później w polu karnym Medyka wydawało się, że jedna z zawodniczek drużyny gospodarzy zagrała ręką, karnego nie było, ale za to w kolejnej akcji niezawodna w tłoku na polu karnym Patrycja Wiśniewska po raz drugi "wepchnęła" piłkę do siatki…opowiadał trener "Unii"         
   
  Podsumowując trener Remigiusz Trawiński stwierdził, że jest zadowolony z pierwszych 60 minut w wykonaniu jego zawodniczek. Cały zespół walczył ambitnie i potwierdzał duże możliwości i umiejętności piłkarskie. Agata Mańczyńska zagrała znacznie lepiej jak w poprzednich spotkaniach. Zmiana Darii Kasperskiej była spowodowana "głupią" żółtą kartką. Wprowadzenie do gry Natalii Surmy z kolei było podyktowane zmianą ustawienia zepołu. Ostatnie piętnaście minut przyniosło wielkie emocje i szczęśliwe zwycięstwo.

  …szczęśliwie wygraliśmy przegrany mecz, niepokoi mnie to, że po stracie bramki w grę naszego zespołu po raz kolejny wkradła się nerwowość, szarpanie na siłę; nad tym, aby nie tracić swojego stylu gry przy niekorzystnym wyniku musimy cały czas pracować; źle wyglądała nasza gra po stracie gola, ale radość ze zwycięstwa była naprawdę wielka, tym bardziej, że Wrocław zremisował swój mecz…kończy swoją wypowiedź trener Remigiusz Trawiński.

   

  RTP "Unia" Racibórz pojechała do Konina po trzy punkty i swój cel osiagnęła, a wobec remisów odnotowanych w meczach AZS VB Leasing Wrocław z AZS PWSZ Biała Podlaska 1;1 i MUKS Praga Warszawa z ISD AJD Gol Częstochowa również 1:1; po 11 kolejkach raciborska drużyna ma trzy punkty przewagi nad drużyną ubiegłorocznych mistrzyń Polski AZS VB Leasig Wrocław.

   

  Skład RTP "Unii" Racibórz: Daria Antończyk, Agnieszka Karcz, Paulina Rytwińska, Hanna Konsek, Marta Stobba, Daria Kasperska (od 61' Kinga Bandych), Paulina Kawalec, Agata Mańczyńska (od 76' Natalia Surma), Agnieszka Winczo, Anna Sznyrowska, Patrycja Wiśniewska.

   

  Tabela Ekstraligi kobiet
  1. RTP Unia Racibórz                         11  28  41-11
  2. AZS VB Leasing Wrocław              11  25  42-9
  3. KKPK Medyk PoloMarket Konin    11  16  33-19
  4. MUKS Praga Warszawa                 11  11  16-47  
  5. AZS PWSZ Biała Podlaska            11  9  9-25  
  6. ISD AJD Gol Częstochowa            11  4  8-38

  Ostatnie ligowe spotkanie przed przerwą zimową RTP "Unia" Racibórz rozegra przed własną publicznością w niedzielę 16 listopada. Początek spotkania o 13.30. 

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here