Zapora nie do pokonania

0

W rozegranym awansem meczu pierwszej kolejki rundy rewanżowej "Unia" Racibórz uległa drużynie "Zapora" Porąbka 0:1, niestety nie stwarzając w całym spotkaniu sytuacji bramkowej.

Słabo zaprezenatowała się drużyna gospodarzy w ostatnim w tym roku występie przed własną publicznością. Co prawda do przerwy był remis 0:0, a kibice z wiarą czekali na zmianę stylu gry w drugiej połowie i zdobycie ważnych punktów. Tym razem się nie doczekali, a "Unia" zupełnie nie przypominała drużyny, która tydzień wcześniej zremisowała z Concordią Knurów. 

- reklama -

Bramkę dla drużyny LKS "Zapora" Porąbka zdobył w 77 min. spotkania Robert Adamski.

 

W opinii Andrzeja Starzyńskiego prezesa KP "Unii" Racibórz …mecz nie stał na wysokim poziomie, oba zespoły miały spore kłopoty ze stworzeniem sobie sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie meczu piłkarze raciborskiej "Unii" nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę przeciwnika, goście byli trochę lepsi, bo dwukrotnie groźnie strzelali na naszą bramkę, ale Michał Bedryj w obu sytuacjach skutecznie obronił piłkę…
…po ostatnim meczu z Concordią Knurów wyszyscy spodziewali się piłkarskich emocji,  tymczasem to nie piłkarze, a sędziowie swoimi niezrozumiałymi decyzjami, najczęściej krzywdzącymi naszą drużynę, powodowali emocjonalne reakcje kibiców…

 

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, ale tradycyjnie chwilę po wznowieniu gry groźnie było pod bramką "Unii". Celny strzał Krzysztofa Witkowskiego obronił Michał Bedryj. Później odważniej zaatakowali gospodarze i po jednym z rzutów rożnych Jacek Selera strzelił z narożnika pola karnego. Piłka minęła górny róg bramki Sławomira Szymali.
Swoje pięć minut mógł mieć w tym meczu Norbert Ciepichał, który chwilę po wejściu na boisku w dobrej sytuacji strzelił nicelnie tuż obok słupka. W odpowiedzi Kamil Szałkowski wszedł z piłką w pole karne, ale został skutecznie zablokowany przez obrońców.

 

W 77 minucie spotkania w zamieszaniu podbramkowym piłka po zagraniu głową Roberta Adamskiego znalazła drogę do siatki bramki bronionej przez Michała Bedryja, który niestety poślizgnął się na linii bramkowej. Szkoda, że w tej akcji biernie zachowali się obrońcy.
Goście mieli jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, ale strzał z voleja Jakuba Smagło bardzo dobrze obronił Michał Bedryj. 

 

…piłkarze naszej drużyny przez cały mecz mieli kłopoty ze sforsowaniem obrony rywala, brakowało akcji oskrzydlających i pomysłu na grę w ataku; żal straconych punktów w wyrównanym meczu, w którym przy grze takiej jak w poprzednim tygodniu można było spokojnie zaikasować pełną pulę i przeskoczyć rywala w tabeli, a tak pozostaje spore niezadowolenie i rozczarowanie; trzeba sobie powiedzieć jasno, że trudno wygrać mecz nie strzelając w nim celnie na bramkę przeciwnika…kończy prezes Andrzej Starzyński.

KP "Unia" Racibórz: Michał Bedryj, Jacek Selera, Piotr Sławik, Edward Kowalczyk, Artur Potaczek, Arkadiusz Janeta (od 84' Tomasz Wardęga), Patryk Podstawka, Łukasz Zejdler (od 46' Łukasz Haras), Dawid Fryt, Wojciech Podolak (od 75' Mirosław Pniewski), Adam Kiełtyka (od 60' Kamil Szałkowski).
Pozostali rezerwowi: Szymon Kubów, Grzegorz Gawron, Mateusz Plecner.
I trener Dariusz Widawski, II trener Tomasz Trzęsiński.

LKS "Zapora" Porąbka: Sławomir Szymala, Krzysztof Kopeć, Szymon Śliwa, Robert Adamski, Janusz Targosz, Krzysztof Witkowski, Jakub Smagło, Damian Jurczak (od 89' Maciej Gilek), Vardan Petrosyan, Włodzimierz Kierczak (od 62' Norbert Ciepichał), Mateusz Janosz (od 90+2' Przemysław Wojdyła).
Pozostali rezerwowi: Zbigniew Targosz, Grzegorz Targosz.
Trener Krzysztof Wądrzyk

 

W przyszłą sobotę 15 listopada "Unia" zagra swój ostatni mecz przed przerwą zimową. Przeciwnikiem w tym wyjazdowym spotkaniu będzie Grunwald Halemba; wyjazd o godz.8.20 ze stadionu OSiR przy ul. Zamkowej w Raciborzu, mecz w Rudzie Śląskiej o godz. 11.00. 

 

/Piela/ 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here