Miasto rezygnuje z WOŚP

Racibórz, jako jedno z kilku miast na Śląsku, otrzymał od TVP Katowice propozycję zorganizowania wojewódzkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W organizacji przedsięwzięcia mieli uczestniczyć również sponsorzy, którzy ponieśliby część kosztów. W tym celu jeszcze we wrześniu miasto zwróciło się do raciborskich zakładów pracy i firm z prośbą o finansowe wsparcie imprezy. Jednak wśród firm zainteresowanych współpracą znalazł się tylko Henkel, który chciał przeznaczyć 10 tys. zł na promocję swojego zakładu w ramach WOŚP. Zakłady miały możliwość nabycia trzech rodzajów pakietów promocyjnych, które miały zostać wykupione przez nich na łączną kwotę 70 tys. zł netto.

- reklama -

 

Propozycja uczestniczenia w finale WOŚP została skierowana także do RCK, MCI, KZ NSZZ "Solidarność" przy Komendzie Straży Pożarnej w Raciborzu oraz Grupy Rosynant. Jak mówi wiceprezydent Raciborza Ludmiła Nowacka pojawiły się bardzo ciekawe propozycje. – Dostaliśmy sporo interesujących propozycji od różnych instytucji, organizacji. Szkoda, że nasze zakłady pracy nie były zainteresowane promocją. Sam samorząd tego by nie udźwignął – tłumaczy Nowacka.

 

Przypomnijmy. W artykule Finał WOŚP w Raciborzu pisaliśmy, że na spotkaniu w urzędzie przedstawiono koszty, które przy organizacji finału WOŚP musiałoby ponieść miasto. Ustalono, że kwota 70 tys. zł netto przeznaczona zostanie na produkcję telewizyjną i promocję miasta podczas trwania finału. Promocja miasta miałaby polegać m.in. na umieszczeniu herbu Raciborza w "Gazecie Wyborczej" i "Dzienniku Zachodnim", wymienienia nazwy w spotach reklamowych o imprezie w Radio Katowice i TVP Katowice, zamieszczeniu informacji o naszym mieście w Telegazecie oraz na stronie internetowej TVP Katowice. Obecność na antenie TVP, to w ciągu dnia 5 do 7 wejść na żywo na antenę ogólnopolską, zależnie od decyzji programu TVP2, 2 do 3 wejść na antenę regionalną TVP Katowice oraz wejścia do programów informacyjnych i na zakończenie – zbiorcza emisja z relacji z finału. Inne koszty, które musiałby ponieść urząd to m.in. wykupienie koncertu "gwiazdy", pokaz sztucznych ogni, występy raciborskich zespołów, wynajęcie estrady, nagłośnienie, oświetlenie, telebimy, zabezpieczenie środków na ochronę masowej imprezy. W tym przypadku byłby to koszt ok. 60 tys. zł. netto. Miasto o swojej decyzji miało poinformować TVP do 20 października.

 

/KJ/

- reklama -

21 KOMENTARZE

 1. spadłęm z krzesła 😀 70 tys.? Miasto wyłożyć nie mogło? Nie, spoko. Zróbmy za to nową fontannę. Może za rok się znajdzie te 70 tys. i w wejściach na żywo pochwalimy się nową ( i jedyną atrakcją) – fontanną.
  Przy okazji. Czy wiadomo co się dzieje z naszym zameczkiem, jedynym miejscem które może być wizytówką miasta? Będą jakieś prace. Bo na dziedzińcu nawet ciekawie byłoby organizować jakieś plenerowo-kameralne przedsięwzięcia.

 2. 70zł bardzo proste jeśli zakłady nie chcą
  mamy 9 gmin w powiecie
  Niech Starosta da 15.000zł, Prezydent Raciborza 10000zł, a pozostałe gminy po 5000zł i będzie 70000zł i po sprawie.

  Generalbnei wstyd. Gdyby to było 700.000zł lub więcej to mógłbym to zrozumieć.

 3. Prawidłowo. Byłoby to 70.000 wywalone w błoto! Ja nie pamiętam nazwy ani jednej meijscowości, w której odbywało się WOŚP w ubiegłych latach- po rpostu przełaczam TV. NIe bawi mnie ten wrzask i „dzika jazda bez trzymanki”, ale do puszki zawsze wrzucę. Tak jak ja robi wielu moich znajomych.

 4. Coś jest nienormalnego z raciborskimi firmami, że nie chcą za bardzo sponsorować i pomagać raciborskim przedsięwzięciom. Czemu w Rybniku elektrownia czy Utex chętnie współdziała przy różnych projektach a u nas mimo, że jest Rafako, ZEW, Henkel – się nie da??? Czy to jest taki raciborski niedasizm???

 5. do dziwie sie-poprostu raciborskie firmy wspolpracuja z firmami i owszem organizuja projekty, finansuja imprezy lecz w innych miastach-dlaczego?? ano dlatego ze wiadomo kto i wiadomo z jakich urzedow chcialby aby jakas skromna dole mu odpalic, pozatym tutaj predzej zaszkodza, anizeli pomoga

 6. Po prostu Raciborz nie chce brac udzialu w przekrecie Owsiaka ktory przegral w sadzie. Bloger udowodnil, ze Owsiak robi przekrety i jednoczesnie nie chce pokazac przed sadem rachunkow i faktur.Przeczytajcie kontrowersje.net. To glosna sprawa. Owsiak wyprowadza kase z WOSP do drugiej firmy „slup” Zloty Melon i Mrowka Cala. Brawo Raciborz.

 7. Brawo panei Prezydencie!! Dość napychania kieszeni Owsiakowi. Jak chce akcje – niech sam robi i płaci…
  A tak na marginiesie – czy ktoś policzył ile naprawdę ta WOSP w ubiegłych latach 'zarobiła”? Bo od tych zbiórek należałoby odliczyć wszystkei koszty – także te ponoszone przez miasta…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here