Raciborscy pracownicy socjalni świętowali

Zapisem ustawy o pomocy społecznej z 29 listopada 1990 roku z inicjatywy Jacka  Kuronia wprowadzony został w Polsce  Dzień Pracownika Socjalnego. Od 1993 roku obchodzony jest zawsze 21 listopada.

Wczoraj z tej okazji w Domu Pomocy Społecznej św. Notburgi  w Raciborzu odbyła się podniosła uroczystość zorganizowana po raz pierwszy przez dyrekcję i pracowników tej placówki oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Oprócz pracowników PCPR udział wzięli również starosta raciborski Adam Hajduk, wicestarosta Andrzej Chroboczek, radni Rady Powiatu, kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej,dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej oraz kierownictwo Ośrodka Terapii Zajęciowej i instytucji współpracujących z PCPR.

- reklama -

 

 

Spotkanie rozpoczęło się w zabytkowej kaplicy Mszą św. dziękczynną, celebrowaną przez kapelana o. Elidiusza Sinkowskiego OFM. W wygłoszonym słowie Bożym nawiązywał on do wypowiedzi  papieża Jana Pawła II i siostry Teresy z Kalkuty określających trudną pracę dla bliźnich, potrzebujących naszej pomocy, jako służbę Bogu. Wspaniałą oprawę muzyczną liturgii przygotowali pracownicy i podopieczni Domu św. Notburgi pod kierownictwem Kazimierza Frączka.

 

Po eucharystii odbyło się w świetlicy spotkanie przy kawie i kołaczu. Gości powitali dyrektor domu s. Stefania Seidel oraz inicjator uroczystości dyrektor PCPR Henryk Hildebrand, a starosta podziękował obecnym za ofiarną i trudną pracę w środowiskach ludzi potrzebujących pomocy.

 

 

Prawdziwą niespodzianką był spektakl pantomimiczny pt. „Przesłanie miłości” w wykonaniu mieszkańców i pracowników DPS św. Notburgi pod kierownictwem artystycznym Agnieszki Pączek. Podczas spotkania było też wiele okazji do rozmów i wymiany poglądów.

 

/KN/

 Zdjęcia: Małgorzata Krawczyńska i Magda Strzelczyk

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here