„Racibórz, Racibórz miasteczko moich snów …”

To konkurs, w którym uczniowie muszą wykazać się znajomością historii miasta i wiedzą o jego obecnych walorach. „Racibórz, Racibórz miasteczko moich snów …” tak zatytułowany został konkurs dla uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu. Jego organizatorką była Kamila Kubiak, którą wspierała nauczycielka biblioteki szkolnej Grażyna Mamczur. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał dyrektor szkoły Andrzej Ciesielski.

Do rywalizacji przystąpiło 9 przedstawicieli trzecioklasistów: Filip Dziadek, Mateusz Kryk, Basia Skora, Bartłomiej Zapart, Bartek Chalastra, Jagoda Kurpis, Julia Imiełowska, Maksymilian Skowronek i Dominik Panicz.

Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące historii i współczesności miasta. Uczniowie musieli wykazać się znajomością zakładów pracy, instytucji kultury, ludzi związanych z przeszłością i teraźniejszością miasta, gwary śląskiej, przyrody oraz umiejętnościami: posługiwania się planem, czytania mapy, rozpoznawania okazów roślin i zwierząt oraz kojarzenia. Każdy uczestnik mógł zdobyć maks. 70 punktów.
Największą liczbę punktów zdobyli:

I miejsce z liczbą 59 pkt.: Mateusz Kryk z kl. IIIb

II miejsce z liczbą 58 pkt. ex aequo: Basia Skora (IIIb) i Bartek Chalastra (IIIc)

III miejsce z liczbą 55 pkt.: Julia Joszko (IIId).

Dwoje laureatów etapu szkolnego: Mateusz Kryk i Basia Skora będzie reprezentowało szkołę na miejskim konkursie wiedzy o Raciborzu. Życzymy im powodzenia.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here