Rondo przy Auchan nie będzie rozebrane

4

– Po przeprowadzeniu szczegółowych ekspertyz okazało się, że mimo użycia innego materiału do podbudowy ronda (łupku zamiast kruszywa) konstrukcja ma odpowiednią wytrzymałość i ronda nie trzeba przebudowywać – informuje Ryszard Pacer, rzecznik ZDW.

Tej zmiany – jak mówi Pacer – wykonawca dokonał samowolnie, niezgodnie z projektem. Dlatego nie było pewności, czy konstrukcja będzie odpowiednio wytrzymała. – Nierówne chodniki, zapadające się kratki ściekowe zostały już poprawione – dodaje.

- reklama -

 

Jednak – jak podkreśla Pacer – końcowy odbiór inwestycji będzie możliwy dopiero po uregulowaniu przez inwestora kwestii własności gruntów.

 

 

Rondo wybudowała firma Schiever, gdy powstawał market. Było to konieczne, bo jeszcze przed otwarciem sklepu kierowcy mieli w tym miejscu problem. Przebudowa miała poprawić płynność ruchu samochodowego, jednak problemy ze skrzyżowaniem były od samego początku. Temat poruszaliśmy na naszych łamach wielokrotnie: Schiever poprawia przy Auchan, ZDW: Schiever źle wykonał robotę, Rozkopią rondo przy Auchan?, Rondo przy Auchan od nowa.

 

/KJ/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. zgadam się z aptekarz: ja też nie rozumię sensu wprowadzania aż dwóch łuków/skrętów na odcinku most rondo – trzeba się nakręcić jak głupi niewspomina już o kierowcach tirów którzy pomimo dobrej woli naczepą tną wszystkie linie po kolei. Nie dało się wyprowadzić jednego łagodnego łuku z mostu?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here