
30 listopada o godz. 17.30 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Raciborzu odbędzie się koncert. W programie między innymi muzyka kościelna.
Konsul Republiki Federalnej Niemiec w Opolu Ludwig Neudorfer, Starosta Powiatu Raciborskiego Adam Hajduk oraz Prezydent Miasta Raciborza Mirosław Lenk zapraszają na niedzielny koncert "Fascynująca kultura muzyczna w kościele".
Podczas koncertu zaprezentują się soliści Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej. W programie min. muzyka kościelna Elsnera, Bacha, Haendla, Mozarta, Albina Frehse, Giuseppe Giordanigo i innych.
Wstęp wolny.
/k/




![Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/klub-ojca.jpg)
![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)

![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)




![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza [ZDJĘCIA] [WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/orszak-trzech-kroli-raciborz-218x150.jpg)

![Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/dr-Mateusz-Sobeczko-mgr-Patrycja-Tomiczek-ks-Franciszek-Blachnicki.jpg)







