Marcin Cyran nagrodzony przez starostę

Nauczyciel ZSOMS Marcin Cyran znalazł się wśród 13 osób nominowanych do tytułu Nauczyciel Roku 2008. Z tej okazji starosta wręczył mu komputer.

15 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Konkursu Nauczyciel Roku 2008. Organizatorami konkursu byli Ministerstwo Edukacji Narodowej i Tygodnik Społeczno–Oświatowy „Głos Nauczycielski”. Była to już VII edycja konkursu. Celem konkursu – jak mówią organizatorzy – jest odkrycie dla świata świetnych nauczycieli, prawdziwych autorytetów, przewodników w nauce życia. Przez siedem lat trwania konkursu jury, któremu przewodzi prof. Stefan M. Kwiatkowski, przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, wybrało 92 laureatów, stanowiących elitarny „pokój nauczycielski”.

- reklama -

 

21 września jury konkursu Nauczyciel Roku 2008, wybrało spośród prawie 90 zgłoszeń 13 osób nominowanych do tytułu Nauczyciel Roku 2008. Wśród nich był Marcin Cyran – nauczycielem języka niemieckiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Na szczególną uwagę zasługuje jego projekt filmowy „Eine Kleine Masakra" oraz działalność w zespole muzycznym „Bunkier".

 

Nauczyciel Marcin Cyran odebrał nagrodę wraz z dyrektorem ZSOMS w Raciborzu

 

Laureatem został Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki w Gimnazjum Miejskim nr 2  w Mińsku Mazowieckim. Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały: Edyta Borowicz-Czuchryta, nauczycielka j. angielskiego z Gimnazjum nr 2 w Lubartowie oraz Beata Wrona, także anglistka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 w Częstochowie.

 

/KJ/

- reklama -

14 KOMENTARZE

 1. NIKT O NIM NIE SŁYSZAŁ ,NIKT O NIM NIC NIE WIE ,KTO TO ZACZ? I CO ZROBIŁ DLA RACIBORSKIEJ OŚWIATY, POZA TYM JEDNYM FILMEM O PATOLOGII? NATOMIAST WIEMY, ŻE JEST JEDNYM Z KRĘGU ODNOWY W DUCHU SW.
  ARKADIUSZA TYLKI!!!!!!!!!!!!!! w SMS

 2. Witam. Serdecznie gratuluję osiągnięcia na tak wielką sklę !

  [b][/b]
  [b]belfer[/b] (Dzisiaj 15:50)

  napisał(a):

  NIKT
  O NIM NIE SŁYSZAŁ ,NIKT O NIM NIC NIE WIE ,KTO TO ZACZ? I CO ZROBIŁ
  DLA RACIBORSKIEJ OŚWIATY, POZA TYM JEDNYM FILMEM O PATOLOGII? NATOMIAST
  WIEMY, ŻE JEST JEDNYM Z KRĘGU ODNOWY W DUCHU SW.
  ARKADIUSZA TYLKI!!!!!!!!!!!!!! w SMS ”

  a ten komentarz jest nie na miejscu .

 3. Marcin serdecznie gratuluje sukcesu. Jesteśmy już wprawdzie w innych „firmach” ale zawsze cię bardzo ceniłem i cenię. Uważam, ze w pełni zasługijesz na takie wyróżnienie.

  Pozdrawiam

 4. Może i Pan cyran jest dobrym nauczycielem, ale bez przesady, co to za osiągnięcie pedagogiczne? Film o byle czym, mało śmieszny, a z Pana Marcina robia wielkiego bohatera. Wydaje mi się, że w Raciborzu są jednak nauczyciele lepsi od Pana Marcina i bardziej zasługują na wyróznienia. Choc nie wątpię, że Pan Marcin u boku swojego góru Tylki, wspierany przez niestety liczne szeregi sekciarskiej odnowy osiągnie wiele „sukcesów”

 5. w tytule artykułu pojawia się słowo „nominowany” ciekawe przez kogo: samorząd szkoły ZSOMS – nie bo były wakacje, radę pedagogiczną – też nie. Z tego co wiem opinię na polecenie dyrektora pisała maturzystka i chyba nikt nie ma złudzeń, że była to laurka. wracając do uzasadnienia: „….projekt filmowy” – pytałam różne środowiska w Raciborzu (lekarzy, architektów, inżynierów, nauczucieli – wszyscy to mieszkańcy Raciborza) czy słyszeli o filmie – odpowiedź brzmiała nie; czyfilm zdobył uznanie na jakimś przeglądzie czy festiwalu filmowym – też nie. Druga część uzasadnienia jest conajmniej kuriozalna – „…działalność w zespole muzycznym…” czy to festiwal piosenki czy konkurs na [b]nauczyciela roku? N[/b]a koniec kilka słów do jak piszą „byłych uczniów, studentów” – to co tak wychwalacie to przecież obowiązki nauczyciela, praca za, którą bierze wynagrodzenie

 6. co Wy ludzie – zazdrośni jesteście, czy co?? to świadczy o waszym niskim poziomie… racibórz nie wybierał nominowanych tylko Warszawa !!! chcieliście kogoś innego, to było trzeba zgłosić swoich fawortów!!! a jak to zrobiliście, to macie pecha… widocznie Wasi faworyci nie zasłużyli na nominację !!! zróbcie sami coś ciekawego, to pogadamy… a co do sekty, to nie wiem o co Wam chodzi, może nie jestem w temacie, ale na pewno nie jest to miejsce na tego typy wypowiedzi… gratuluję P. Cyranowi !!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here