Pies ŚOSG pomógł w znalezieniu narkotyków

0

Pies straży granicznej z Pietraszyna pomógł wodzisławskiej policji w wykryciu marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy. Zatrzymano 3 mieszkańców Pszowa oraz 1 z Kędzierzyna.

Jak informuje rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu ppłk SG Cezary Zaborski – W ramach współdziałania miedzy Policją a Strażą Graniczną, do czynności związanych z przeszukaniem wytypowanych przez Policję dwóch lokali mieszkalnych na terenie Pszowa i okolic Kędzierzyna Koźla, funkcjonariuszom Sekcji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim przydzielono przewodnika z psem służbowym Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Pietraszynie.

- reklama -

 

 

Efektem działania, wyszkolonego do wykrywania narkotyków psa Straży Granicznej, było znalezienie w przeszukiwanych miejscach marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy. Ujawniony nielegalny towar zabezpieczyli funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, którzy w trakcie prowadzonych działań dokonali zatrzymania łącznie czterech mężczyzn: trzech mieszkańców Pszowa (dwóch 20-letnich i jednego 27-letniego) oraz jednego 22-letniego mieszkańca Kędzierzyna Koźla.

 

 

W wyniku przeszukania mieszkania 20-letniego mieszkańca Pszowa znaleziono ponad 330 gramów marihuany, 10 gramów amfetaminy, 74 tabletki ekstazy oraz wagę elektroniczną służącą do odmierzania porcji narkotyku. Natomiast u 22-latka z Kędzierzyna Koźla znaleziono 70 gramów marihuany.  Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty za posiadanie narkotyków oraz udzielanie ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

 

 

Za te czyny grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Zostali już tymczasowo aresztowani. Dwaj pozostali zatrzymani w tej sprawie mężczyźni: 20-letni i 27-letni mieszkaniec Pszowa, usłyszeli zarzuty za posiadanie marihuany. Podczas przeszukań ich mieszkań Policja zabezpieczyła u nich łącznie ponad 65 gramów marihuany. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności. 20-latek pozostaje pod dozorem Policji. Ponadto Prokurator Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zastosował wobec podejrzanych zabezpieczenie majątkowe w łącznej wysokości 15.000 złotych. Sprawa jest rozwojowa.

 

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Straż Graniczna wspomaga Policję w prowadzonych działaniach i przydziela do pomocy psy służbowe przeszkolone do wykrywania narkotyków.

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here