SEJM RP

W październiku Joanna Kołtun i Wojtek Hordejuk z klasy 6a uczestniczyli w wycieczce do Sejmu Polskiego w Warszawie. Wyjazd zorganizowany był przez p. Janusza Gałązkę i p. Marię Jeziorowską którzy pracują na rzecz Towarzystwo Pomocy Dzieciom w Raciborzu.Podróżowanie po polskich drogach w kierunku Warszawy jest dosyć długie. Po pokonaniu paru korków, objazdów i remontów dotarliśmy do naszej pięknej stolicy. To największe miasto Polski położone jest w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad rzeką Wisłą. Zawieziono nas prosto pod Sejm, który od końca XIVw. stanowi najwyższy organ władzy ustawodawczej w Polsce. Nazwa „Sejm” oznacza w języku staropolskim zjazd ludności.
Podczas wizyty w sejmie zobaczyliśmy salę sejmową, w której trwały obrady na temat transportu w Polsce. Następnie uczestniczyliśmy w spotkaniu z posłem Tadeuszem Motowidło, który nas zaprosił do Warszawy. Poseł opowiadał nam o pracy w sejmie.
Otrzymaliśmy egzemplarz kroniki sejmowej, z której dowiedzieliśmy się, jak wygląda tryb ustawodawczy.
Po tej pouczającej prelekcji przeszliśmy korytarzami Sejmu i tak skończyła się nasza wizyta w tym wyjątkowym dla nas miejscu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here