Wolontariusze Roku 2008 dostali „Oscary”

12

W D.K. "Strzecha" odbył się koncert z okazji Dnia Wolontariatu, podczas którego przyznano tytuł Wolontariusza Roku w czterech kategoriach.

Wczoraj odbyła się uroczystość zorganizowana przez miasto Racibórz z okazji Światowego Dnia Wolontariatu. Złożyło się na nią koncert zespołu Spice Violin oraz wręczenie nagród Wolontariuszom Roku. Koncert dwóch skrzypaczek, które przyjechały do Raciborza z Warszawy  zrobił na zgromadzonej publiczności duże wrażenie. Toteż nie obeszło się bez bisu. Skrzypaczki zagrały kawałki z repertuaru muzyki irlandzkiej oraz klasykę. Koncert pań – jak podkreślała na uroczystości wiceprezydent Raciborza Ludmiła Nowacka – był podziękowaniem wolontariuszom zgromadzonym na sali.

- reklama -

 

 

 

Tytuł Wolontariusza Roku w pierwszej edycji konkursu otrzymali:

 

– Jerzy Wiśniewski za działalność w dziedzinie pomocy społecznej,
Jerzy Wiśniewski – jak mówiła wiceprezydent Ludmiła Nowacka – to człowiek instytucja, prowadzi wiele przedsięwzięć na rzecz społeczeństwa. Pracuje w Ośrodku Informacji dla Osób Niesłyszących. Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”.

 

 

– Beata Łodziak za działalność w dziedzinie ochrony zdrowia,
Beata Łodziak od kilku lat pracuje w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Dzieci Młodzieży i Rodziny "Pomocna Dłoń".

 

 

– Piotr Krużołek za działalność w dziedzinie sportu,
Piotr Krużołek prowadzi szereg przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa ludzi np. na  ośrodkach wodnych, prowadzi szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, brał udział w akcjach ratowania ludziom życia

 

 

– Maria Kesler za działalność w dziedzinie kultury,
Maria Kesler działa w Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Szyje stroje, pełni rolę pilota, prowadzi renowację starych strojów. 

 

 

Odbierając nagrody, Wolontariusze Roku 2008 podkreślali, że ich wyróżnienie jest wyróżnieniem tych wszystkich, dzięki którym to, co robią jest możliwe, a więc osób współpracujących z nimi. 

 

– Człowiek musi mieć pasje, które wzbogacają człowieka. Wasze pasje służą też innym. Te nagrody to symboliczne podziękowanie wszystkim państwu. Piotr powiedział  – czuję się jakbym dostał Oscara. Niech to będzie Oscar przyznawany za działalność społeczną – mówił prezydent Mirosław Lenk na uroczystości. Przyznawanie nagród wolontariuszom – jak zapewnił prezydent – będzie kontynuowane w latach następnych.

 

Kandydatury do tego tytułu mogły zgłaszać osoby indywidualne, instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia i fundacje, które doświadczyły bezinteresownej, dobroczynnej, społecznej pomocy osoby indywidualnej. Zgłoszenia można było nadsyłać do 28 listopada. Komisja Konkursowa po zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszeniami wybrała zwycięzców konkursu w poszczególnych kategoriach.

 

/KJ/

- reklama -

12 KOMENTARZE

  1. Gratuluję Pani Beacie Łodziak. Od wielu lat jest pracuje nie szukając rozgłosu w Stowarzyszeniu Pomocna Dłoń i Klubie Strefa. Często wykonuje mało medialne zajęcia ale jej pomoc jest nieoceniona. Fajnie, że ktoś zauważył takich ludzi. Poza tym gratuluję wszystkim

  2. A ja gratuluję pani Marii Kesler, nagrodzonej w dziedzinie kultury – gdyby nie ona te piękne stroje ludowe nie wyglądałyby tak dobrze na wystepach Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej, nie wystarczy dobra choreografia ! najważniejsze stroje !!!

  3. Brawo panie Wiśniewski , wreszcie ktoś docenił zaangażowanie i wspaniałą pracę jaką pan wykonuje. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here