Otwarto wystawę Kazimierza Witka

2

Kazimierz Witek jest niesłyszącym artystą z Sanoka. W D.K. Strzecha można zobaczyć jego wystawę malarstwa olejnego pt. „Podkarpackie Pejzaże”.

5 grudnia w sali kameralnej D.K. „Strzecha” odbył się wernisaż wystawy malarstwa olejnego pt. „Podkarpackie Pejzaże” niesłyszącego artysty Kazimierza Witka z Sanoka oraz pokonkursowej wystawy fotografii pt. „Ziemia Raciborska” osób niesłyszących z powiatu raciborskiego.

- reklama -

 

 

Kazimierz Witek od 40 lat uprawia malarstwo i rzeźbę. Twórczość daje mu dużo radości a przede wszystkim pozwala inaczej patrzeć na świat. Mówi – dzięki malarstwu mogę przezwyciężyć moją niepełnosprawność. Jego życie ukształtowała ogromna pasja malowania. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

 

Kazimierz Witek

 

Urodził się w 1940 roku w Górkach koło Brzozowa. Po urodzeniu zachorował na zapalenie opon mózgowych i stracił słuch. Jako 11-letni chłopiec zaczął uczęszczać do szkoły podstawowej w Przemyślu dla dzieci głuchych. Następnie skończył szkołę zawodową w klasie ślusarstwa. Nie pamięta, kiedy rozpoczęła się jego pasja. W dzieciństwie do malowania zachęcało go robienie dekoracji szkolnych. Malarstwo to – jego zdaniem – sztuka dla cierpliwych artystów.  Najbardziej lubi malować farbą olejną. Nie ma – jak wyznaje – nic piękniejszego niż pejzaż. Na jego obrazach dominuje krajobraz Bieszczad wraz z jego malowniczymi połoninami i miasteczkami.

 

 

Źródło:  "Najpiękniejszy jest pejzaż. O twórczości Kazimierza Witka", Marek Lasecki.

 

/KJ/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here