900 lat Raciborza w spektaklu „Irrealis”

1

5 grudnia w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury odbył się kolejny spektakl grupy teatralnej "Irrealis" wspierany przez solistki zespołu wokalnego "Miraż".

Przedstawienie realizowane było z okazji tegorocznego święta 900 urodzin Raciborza. Używając konwencji żartu, autor i reżyser-  Andrzej Biskup, stworzył wspaniale przyjęte widowisko.

- reklama -

 

 

 

 

 

Celem autora było przedstawienie historii miasta na przestrzeni 900 lat. Spektakl składał się z 7 scen "przenoszących nas do przeszłości". Ze sporą dawką humoru mogliśmy poznać sytuację miasta od czasów raciborskich Piastów, przez okres panowania Hohenzollernów, następnie Habsburgów, a także czas nazizmu, docierając do teraźniejszości. Bardzo miła niespodzianką był występ gościa specjalnego Łukasza Palkiewicza, raciborskiego mistrza beat boxingu. Aktorzy popisali się również sprawnością taneczną.  Z wielką przyjemnością słuchaliśmy po raz kolejny cudownego głosu Hani Hołek.

 

 

 

 

 

Jak zwykle gościnna sala MDKu była zapełniona po brzegi. Po świetnej zabawie pojawiły się owacje na stojąco.

 

 

 

 

 

Na sali nie mogło zabraknąć dyrektora ZSM – Sławomira Janowskiego oraz dyrektor MDK- Elżbiety Biskup zapowiadających spektakl. Owocna współpraca miedzy instytucjami trwa już od 6 lat. Mimo tak krótkiego stażu Irrealis może pochwalić się swoimi zagranicznymi występami jak np. wizyta w Budapeszcie. Artyści Irrealis do niedawna będący wyłącznie uczniami ZSM poszerzyli swoje grono otwierając się na uczniów innych średnich szkół raciborskich.

 

/PrzeB/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here