Gwiazdka Serc 2008

15

"Co się stało z naszą klasą" – to hasło przewodnie koncertu charytatywnego, w którym wystąpiły zespoły artystyczne,  politycy, przedsiębiorcy i osoby  różnych profesji, jako artyści "jednego dnia". Zobacz obszerną FOTORELACJĘ.

- reklama -

Imprezę zorganizowała po raz ósmy  Raciborska Izba Gospodarcza. Jak co roku, nie zabrakło chętnych wykonawców, którzy traktują występ jako obowiązek wobec osób potrzebujących ale również jako dobrą zabawę.  Główny jego cel to niesienie pomocy potrzebującym w naszym mieście i powiecie. Ze środków finansowych z poprzednich edycji Gwiazdki Serc zakupiono sprzęt i wyremontowano wiele placówek opiekuńczych, wychowawczych w szczególności dla dzieci. Tegoroczny koncert przyniósł około 15 tys zł dochodu, który będzie przeznaczony na pomoc młodzieży będącej w trudnej sytuacji materialnej w nauce języków obcych.

Zobacz obszerną FOTORELACJĘ.

//i/

- reklama -

15 KOMENTARZE

 1. POPIERAM… inicjatywa jak najbardzie OK, ale – te 15 tyś. to chyba jak na Racibórz to jakaś farsa. Czyżby brakowało w Racq chojnych „darczyńców”? A może teraz wystarczy wyłożyć „parę złotych” i rozwalić się na widowni jako wielki sponsor i darczyńca? Panowie (i Panie) troszkę „gestu” 🙂 Domy wystawiliście, samchody wypasione macie, dzieci już pewnie szkoły skończyły… więc z gestem, bez obaw… przyklaśniemy jak trzeba, a jakże 😉 Liczę na was.

  Uprzedzam kolejne komentarze: Sam dorzucam się tylko „raz w roku” do WOŚP – bo niestety tylko na tyle mnie teraz stać ! 😉

 2. No to powinienes wiedzieć, że Gwiazdka Serc przynosi tyle, co połowa całej akcji WOŚP w Raciborzu. Przy czym Gwiazdke robi kilkunastu przedsiębiorców, a WOŚP: telewizja, 200 wolontariuszy, policja, miasto. A w tym roku prezydent Lenk zamierza na organizację imprezy WOŚP’owej wydać 25 tysięcy. Żeby zebrac mniej więcej tyle samo, albo max 2 razy tyle… Co więc gadasz o skąpości naszych przedsiebiorców. Patrz kto to robi: jakiś facet od ostrzenia noży, jakiś księgowy, kilku sklepikarzy. Borbudu, Trawińskiego ani Kampki, którzy zgarniają z miasta miliony jakos nie widac wśród sponsorów mistrzu…

 3. Trzena jeszcze zauważyć, ze w tym roku impreza była w DK Strzecha gdzie mogło na sali zasiąść zaledwie 200 osób, w poprzednim roku w RCK zebrano z biletów ponad 20 tysiecy. Więc trzeba przyznac ze to i tak sporo te 15 tysiecy. Inicjatywa godna pochwały.

 4. Szkoda, że nie dało siękupic biletów na Gwiazdkę. Zaraz po zapowiedzi terminu, dzwoniłem do RCK i Strzechy i biletów nie było. W poprzednich latach w RCK sala byla pełna – luidzie chcą pójść na ten nietuzinkowy wystep bo to coś innego i ciekawego. Szkoda.

 5. do: byłam – Ty jesteś żałosna. Masz coś lepszego do zaprezentowania? Pokaż. Pokaż też swoje nazwisko, jesli stac Cię na takąkrytykę. Występ dzieci nazywasz żałosnym? Widac jestes cynikiem przepełnionym goryczą, zazdrością lub poczuciem własnej niskiej wartości.

 6. gwiazdka… fajna sprawa bo w dobrej sprawie.Dawnotemu w domach tez organizowano takie spotkania zabawy aby w rodzinie każdy mogłpokjazać cos fajnego,śmiesznego.To robi fajną atmosferę w mieście i myślę gdy sala sportowa Rafakop przy łąkowej będzie wyremontowana to tam należy moim zdaniem organizować imprezę ale tęż z udzałem widowninp aPanioe wierszyk powie ,zaśpiewa a Pan ma śledzi a pod koł… itp tak na wesoło .To ma być nasze SPOTKANie.Brawo kochani ludzie co to organizujecie,występujecie,to robi miłą atmosferę w mieście,ludzie kochajmy siebie i innych,dzielmy się radością dobrami na miarę możliwości,dajmy radość innym.Przede wszystkim Gdy będzie miejsce ZAPROŚCIE te biedne dzieci rodziny na tą imprezę,pokażmy że w nich wierzymy,dajmy nadzieję i gwiadeSERCA

 7. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi…
  To. że taka akcja jak Gwiazdka serc istnieje, to tylko się cieszyć i podziwiać ludzi, którzy poświęcają bezinteresownie swój czas, służąc innym. Co zaś do oceny, to każdy ma prawo wyrażić swój sąd, ale przecież ani organizatorzy, ani wykonawcy nie są profesjonalistami i do tego miana nie pretendują, więc żałosny jest komentarz „byłam”. kórą stać tylko na tyle. Tak stwierdzić każdy potrafi . Co poprawić na przyszłość może podpowiesz, chętnie skorzystają na pewno występujący.
  Pozdrawiam

 8. 15 tyś dochodu to śmieszna kwota przy takim wysiłku i staraniach organizatorów. Cżęsto o wiele większy dochód uzyskują organizatorzy imprez charytatywnych w gminach wiejskich.
  W programie można było również przeprowadzić licytacje i inne formy przynoszące dochód.
  Ponadto proponuję Panu Bielowi i Panu Widerze – głównym organizatorom , wcześniej ogłosić i zaprosić do udziału w programie osoby z Raciborza które mają talenty artystyczne i są znane w swoich środowiskach. Nie można ciągle obracać się wokół tych samych wykonawców / poza zespołami/ którzy prezentują mierny poziom wykonawczy i nie mają żadnych uzdolnień w tym kierunku a jedynie są na świeczniku. Proszę to rozważyć, Na pewno zgłoszą się do programu również inne osoby a decyzja ich udziału na pewno zależy od organizatorów. Jest też problem skrócenia programu, który chwilami był bardzo nudny. Ponad trzy godziny amatorszczyzny to chyba przesada. Dobrze , iż wytrzymaliśmy.

 9. Bardzo dobrze że są w naszym mieście osoby, którym się chce poświęcić wolny czas dla innych. Moim zdaniem wykonawcy byli świetni a jezeli ktoś na widowni się nudził to niech następnym razem pozostanie w domu. Chętnych na jego miejsce zapewne będzie wielu. Dla ZH proponuję teatr lub operę, tam będzie miał okazję podziwiać prawdziwych artystów. Na takiej imprezie jak ta liczy się serce a nie profesjonalizm.

  .

 10. Nie wiem dokładnie jak to jest z imprezami chrytatywnymi, ale czy nie możnaby zrobić dodatkowego spektaklu Gwiazdki Serc ?? Więcej ludzi by to obejrzało i więcej kasy na cel charytatywny. Nie chodzi mi tu o wiele powtorek, tylko o jedną, max dwie. Może w okresie karnawałowym ??

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here