RTP Unia Racibórz MISTRZEM POLSKI !!!

  W sobotę 13 grudnia w Koninie odbył się turniej finałowy XXIX Halowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet.

  Wśród czterech najlepszych drużyn w Polsce wystąpiła grająca w ekstralidze drużyna RTP Unii Racibórz i jak na ligowego lidera przystało potwierdziła swoją wysoką dyspozycję zdobywając komplet punktów. Grudniowa "trzynastka" okazała się szczęśliwa dla raciborskiej drużyny, chociaż we wszystkich trzech meczach pierwsze gole zdobywały drużyny przeciwne. Spośród 58 goli, które padły w Koninie sześć zdobyła Agnieszka Winczo (RTP Unia) i tym samym została królową strzelców turnieju.

  - reklama -

   

   

  Najlepszą bramkarką została wybrana Daria Antończyk reprezentująca również raciborską Unię.

   

  Tytuł najlepszej zawodniczki przypadł w udziale Natalii Chudzik (Medyk Polomarket Konin), aczkolwiek ostateczny wybór był dość trudny dla organizatorów ponieważ z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również Daria Kasperska (Unia).

    

  Trenerzy Unii Remigiusz Trawiński i Andrzej Jasiński w sobotę mieli do dyspozycji piętnaście zawodniczek. Tytuł halowych mistrzyń Polski w piłce nożnej zdobyły Daria Antończyk, Dorota Wilk (bramkarki), a także Daria Kasperska, Marta Stobba, Paulina Rytwińska, Agnieszka Winczo, Agnieszka Karcz, Anna Sznyrowska, Patrycja Wiśniewska, Agata Mańczyńska, Kamila Darda, Hanna Konsek, Kinga Bandych, Katarzyna Krupa i Natalia Surma.

  Niestety w pierwszym meczu bolesnej kontuzji mieśnia czworogłowego uda doznała Paulina Rytwińska i kolejne spotkania oglądała z trybun. W ostatnim w tym roku występie pozostałe zawodniczki wypadły raczej korzystnie Gra na hali normalną piłką na bramki o wymiarach 5×2 zagwarantowała dużą ilość goli zdobywanych w poszczególnych meczach. 

   

  Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". Kolejność spotkań ustalono w wyniku losowania, które odbyło się w Warszawie. Co prawda trener wicemistrzyń Polski Medyka Polomarket Konin Roman Jaszczak przed turniejem twierdził, że każdy z zespołów może z powodzeniem walczyć o pierwsze miejsce. Jak się później okazało tym razem się pomylił, a o mistrzowskim tytule zadecydowało ostatnie spotkanie, tak więc kibice na brak emocji narzekać nie mogli.

  Po turnieju Remigiusz Trawiński pochwalił swój zespół za zaangażowanie i ambitną grę, a zdobyty tytuł potwierdził wysokie aspiracje zespołu.
  …pomimo nużącej pieciogodzinnej podróży dziewczęta potrafiły dobrze się skoncentrować i skutecznie wygrały dzisiejszą rywalizację, jestem zadowolony z poziomu gry, chociaż wiadomo, że gra na szybkim parkiecie jest dość specyficzna i nie wyklucza niespodzianek; mój zespół jechał do Konina zdobyć medal i bardzo się cieszę, że w tym roku mamy ten najcenniejszy złoty; dziewczęta zasłużyły na odpoczynek, po nowym roku wracamy do ciężkiej pracy, aby dobrze przygotować się do wiosennej walki o mistrzostwo Polski…posumował Remigiusz Trawiński.                

   

  W poszczególnych spotkaniach zanotowano następujące wyniki: w meczu otwarcia KKPK Medyk Polomarket Konin pokonał ISD AJD Gol Częstochowa 8:5 (3:2), w drugim spotkaniu RTP Unia Racibórz wygrała z MUKS Praga Warszawa 5:3 (4:1). W tym spotkaniu bramki dla Unii zdobyły: Daria Kasperska (dwie w 3 i 6 min), Agnieszka Winczo (dwie w 5 i 27 min), i Anna Sznyrowska (w 7 min).  W trzecim spotkaniu KKPK Medyk Polomarket Konin zdecydowanie pokonał MUKS Praga Warszawa 9:2 (3:0), w kolejnym meczu RTP Unia Racibórz wygrała z drużyną zeszłorocznego halowego mistrza Polski ISD AJD Gol Częstochowa 6:2 (3:2). Bramki dla Unii zdobyły: Anna Sznyrowska (trzy w 7, 21, 24 min), Agnieszka Winczo (w 10 min), Paulina Rokosa (samobójcza w 10 min), Daria Kasperska (w 26 min).
  Piąty mecz okazał się byś jednocześnie meczem o trzecie miejsce w turnieju. ISD AJD Gol Częstochowa wygrał z MUKS Praga Warszawa 5:3 remisując do przerwy 1:1.

   

  Ostatnie spotkanie okazało się meczem o tytuł halowego mistrza Polski. RTP Unia Racibórz pokonała KKPK Medyk Polomarket Konin 7:3. podobnie jek w meczu o trzecie miejsce losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. W ostatnim meczu bramki dla Unii zdobyły: Kinga Bandych (w 15 min), Agnieszka Winczo (trzy w 18, 23, 25 min), Marta Stobba (w 20 min), Daria Kasperska (w 22 min) i Hanna Konsek (w 27 min).

  Końcowa tabela:
   1. RTP "Unia"  Racibórz                         3   9 pkt.     bramki: 18-8
   2. KKPK "Medyk" Polomarket Konin    3   6 pkt.     bramki:  20-14
   3. ISD AJD "Gol" Częstochowa             3   3 pkt.     bramki: 10-17
   4. MUKS "Praga" Warszawa                 3   0 pkt.     bramki: 10-19

   

  /Piela/

   

  - reklama -

  3 KOMENTARZE

  1. ,,Miasto,, dało 50 tys. nagrody a ,,Dziadostwo,, tylko 15-e ! …
   Nie wstyd Panu Panie Hajduk …? Bo w sobotę Pan promieniał 🙂
   Toż to największy, realny sukces Raciborza i POwiatu w ostatnich latach … !
   Dopiszcie ,,dziadki,, jeszcze jedno zero … na czeku. Uratujecie przynajmniej twarz przed dziewczynami.

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here