,,RACIBÓRZ – MOJE MIASTO”

W piątek 28.11.2008r. w Szkole Podstawowej nr 18 odbyła się IX edycja konkursu ,,RACIBÓRZ – MOJE MIASTO” dla uczniów kl.III szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło siedem drużyn dwuosobowych. Były to drużyny z następujących szkół:SP nr 1, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 8, SP nr 13, SP nr 15, SP nr 18 (poza konkursem). Uczniowie mieli do wykonania 8 zadań, które swoją tematyką obejmowały wiadomości z zakresu historii miasta i jego teraźniejszości. Poziom poszczególnych zadań był zróżnicowany. Uczestnicy konkursu wykazali się szeroką wiedzą teoretyczną oraz spostrzegawczością. Konkurs dla uczniów był nie tylko sprawdzianem ich wiadomości i umiejętności praktycznych, ale także okazją do wykazania się umiejętnością pracy w grupie.

I miejsce zajęli uczniowie z SP nr 3 Tomasz Dudek i Aneta Samara przygotowani przez panią Krystynę Pacharzynę.

- reklama -

II miejsce zdobyli uczniowie z SP nr 4 przygotowani przez panie Lilianę Nazarko i Bożenę Stogniew.

A III miejsce wywalczyły drużyny z SP nr 15 i SP nr 1. Po dogrywce lepsi okazali się uczniowie z SP15 przygotowani przez panią Aleksandrę Urban.

Zadania konkursowe przygotowały i konkurs przeprowadziły nauczycielki Danuta Ruczaj i Maria Płonka.

Gościem honorowym i jednocześnie przewodniczącą jury była pani Karina Stefaniak – dyrektor Przedszkola nr 26 w Raciborzu. Poza tym pracę uczniów oceniała pani Danuta Skóra- dyrektor SP 18 oraz Iwona Piszczatowska- nauczycielka kształcenia zintegrowanego z SP 1. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe a ich szkoły puchary. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział i nagrody pocieszenia.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here