Dyrektor szpitala: Mieliśmy na uwadze pacjenta

NFZ nałożył na Szpital Rejonowy w Raciborzu karę w wysokości 7 tys. zł za wykorzystywanie karetek w celu przewożenia pacjentów do innych ośrodków.

– Dysponujemy dwoma karetkami specjalistycznymi, które również wykorzystywaliśmy do przewozu pacjentów do innych ośrodków. Za to fundusz nałożył na szpital karę w wysokości 7 tys. zł, gdyż według NFZ zespoły zakontraktowane przez fundusz służą do zabezpieczenia rejonu – wyjaśnia dyrektor szpitala Ryszard Rudnik. Dodaje także, że kontrola NFZ nie wykazała poza tą żadnych innych nieprawidłowości.

- reklama -

 

Wykorzystywanie karetek do przewozu pacjentów do innych punktów medycznych wynikało – jak podkreśla Ryszard Rudnik – z troski o dobro pacjenta. – Dysponujemy poza 2 zakontraktowanymi karetkami 3 dodatkowymi, więc mamy możliwości. Jednak NFZ inaczej to widzi – mówi. Podkreśla również, że szpital na przewozach komercyjnych zarobił 200 tys. zł.

 

Dyrektor przyznaje, że będą prowadzone z NFZ rozmowy w sprawie zakontraktowania dodatkowych karetek. – Rozmawiamy też ze szpitalem w Wodzisławiu i Rydułtowach, żeby jedna karetka służyła do przewozu pacjentów między szpitalami – dodaje Rudnik.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here