Kiedy na „nerce” zostanie włączony ruch komunikacyjny?

Rzecznik prasowy UM poinformował, że do 8 stycznia trwać będą odbiory techniczne inwestycji pod nazwą "Przebudowa skrzyżowania  ulic Kozielskiej-Głubczyckiej-Londzina-Mariańskiej-Mikołaja".

22 grudnia miał miejsce pierwszy odbiór oznakowania pionowego i poziomego, które przyjęto z uwagami, i zobowiązano wykonawcę do jak najszybszego naniesienia poprawek. Prezydent miasta 23 grudnia pismem poinformował Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Katowicach o zakończeniu robót budowlanych na skrzyżowaniu, który do 21 dni wyda decyzję o włączeniu do ruchu skrzyżowania, o czym UM zobowiązał się do poinformowania Czytelników.

- reklama -

 

 

 

Jednak, jak zapewnia prezydent miasta M. Lenk, "nerka" zostanie oddana do użytku nie poźniej niż do 20 stycznia 2009r.

 

/w/

 

Czytaj także: "Nerka" została zgłoszona do odbioru zgodnie z terminem

- reklama -

22 KOMENTARZE

 1. Czy nie widzicie, że kierowcy sami dokonali otwarcia nerki przez odsunięcie barier ze znakami zakazu., Podczas świąt ruch panował tam na całego a policja zjawia się co kilkja godzin i po wychwyceniu dwóch lub kilku niesfornych kierowców sypie mandaty/słusznie/ i na kilka godzin odjeżdża. Kto jest odpowiedzialny za zabezpieczenie wjazdu na to rondo do momentu jego oznakowania całkowitego i otwarcia?

 2. Chyba pisali, że będzie oddana do 20 grudnia, ale ,że na pewno do świąt. Okazało się, że zastosowali chwyt „lub czasopisma” ODDANA to nie to samo co ODDANA DO RUCHU. Przykro mi, że nad „Piwnicą pod Baranami” pracują tacy, a nie inni „fachowcy”.

 3. Warunki pogodowe do prac remontowo drogowych były tego roku za dobre a liczylii że będzie mozna tlumaczyć POSLIZGI warunkami pogodowymi -no dlatego NIKT nie umie i nie ma koncepcji na usprawiedliwienia . A do przyznania sie że zawalili ,ze przyczna jest subiektywna . ze w kontrakcie nie ma zapisu o karach za nie dotrzymanie terminu .A może to były niedorobione prognozy Meteorologiczne ? Kto . .co ,komu – włos z głowy nie spadnie . A może szlo ot e pare mandatow do podratowania kasy bo plac Długosza nie poszedl ??

 4. Pomijając przekraczanie przez kierowców znaku zakazu ruchu/wjazdu dlaczego policja łapie na „nerce” i daje mandaty skoro przepisu ruchu drogowego obowiązują w miejscach dopuszczonych do ruchu???

 5. OJ przyjdzie nam teraz poczekać na otwarciie gdy z Pan Prezydent nie ma reki do nozyczek …nawet do wstęgi . Poczekamy aż gips bedzie zdjety.. No bo w szkole nauczyli dobrze ..ze paluszek i główka ,to jest dobra wymówka .

 6. Wstyd i skandal. Rondo nie oddane do użytku a barierki odsunięte i osobówki jeżdżą bezkarnie jak chcą.
  W Rybniku na takim nioedokończonym i nie otwartym rondzie zdarzył się ostatnio groźny wypadek.
  Panie Prezydencie tu jest potrzebna męska decyzja – albo jest otwarte albo nie i skutecznie zamknięte.
  A swoją drogą na odbiór szanownej komisji musimy czekać aż do 20 stycznia? Dlaczego
  Dlaczego od tygodnia nie działa oświetlenie uliczne od kina Bałtyk aż do ronda a rondo całe nie jest oświetlone, aż dojdzie do wypadku !

 7. Żałosne jest to, że nie wykorzystano ostatnich miesięcy na przbudowę skrzyżowania ulic Londzina i Reymonta.Ruch był tam praktycznie zamknięty. To jedno z trudniejszych skrzyżowań dlla kierowców w naszym mieście. Władze Rybnik od kilkunastu lat konsekwentnie doprowadziły do wybudowania rond na wszystkich ruchliwych skrzyżowaniach. Chyba nie potrafimy wyłonić takich władz i reprezentantów raciborskiej społeczności dla których dobro ogółu mieszkańców będzie najważniejszym celem ich działalności.

 8. A jak już oddadzą ,to wydaje mi się,że :
  1. Będzie ,to dobra wizytówka komunikacyjno – architektoniczna dla Miasteczka -R…
  2.I rada dla jadących od Londzina do Globczyckiej — Wybierajcie inne wjazdy bo sztuką będzie tam wjechac ..

 9. Ta piękna raciborska nera to wielka ściema.Miała rozładować korki asą jeszcze wieksze a Tiry zapie……że którys wkońcu zaliczy glebe lub slepy na parkingu.Ale co tam plan wykonany,BRAWO PANIE PREZYDENCIE.Jest gorzej niż było,chodniki do du… a gdzie dawna trasa dla rowerów?BRAK ŚCIEŻEK DLA ROWERZYSTÓW!!!!

 10. To samo z nowym, lepszym rondem! I to nie histeria kilku osób a spostrzeżenie dużej liczby kierowców.

  A co do ścieżek – tylko kilku jak nie kilkunastu obecnych radnych mówiło podczas kampanii wyborczej, że chcą robić ścieżki rowerowe 😉

 11. Rondo jakie jest każdy widzi, mnie jednak najbardziej „podoba się” oznakowanie poziome czyli wymalowane pasy na jezdni, może to ktoś już zauważył ale rozbawiło mnie pomalowanie pasa wyłączonego z ruchu przy wysepce od ulicy Mariańskiej, gdzie oś jezdni nie schodzi się z osią wysepki. Jakby ktoś chciał jechać dokładnie wzdłuż osi jezdni ulicy Mariańskiej to centralnie walnie w wysepkę:)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here