RCK przejmie pomieszczenia po MCI

11

Z początkiem stycznia Raciborskie Centrum Kultury przejmie pomieszczenia po Miejskim Centrum Informacji przy ul. Długiej 2, w których prowadzić będzie punkt informacji turystycznej.

W miejscu, gdzie obecnie działa jeszcze Miejskie Centrum Informacji, będzie funkcjonować Raciborskie Centrum Informacji. Do jego zadań będzie należało:

- reklama -

 

1) udzielanie informacji dotyczących usług turystycznych w mieście, w tym obiektów noclegowych, gastronomicznych, komunikacji,
2) udzielanie informacji o wydarzeniach kulturalnych, imprezach artystycznych, sportowych i rekreacyjnych w mieście.

 

W związku z rozszerzeniem zakresu działalności RCK o punkt informacji oraz funkcjonowaniem świetlicy środowiskowej w Raciborzu–Brzeziu zostanie zmieniony statut Raciborskiego Centrum Kultury. Stąd na najbliższej sesji Rady Miasta będzie podejmowana uchwała w sprawie nadania statutu Raciborskiemu Centrum Kultury.

 

Natomiast Miejskie Centrum Informacji będzie od nowego roku funkcjonować pod nazwą Referat Promocji w budynku Urzędu Miasta przy ul. Batorego 7. Jak mówi wiceprezydent Raciborza Ludmiła Nowacka –  jego zadania będą zbliżone do zadań obecnego MCI. – MCI zmienia nazwę na Referat Promocji, ale zadania pozostają niemal takie same. Nadal będą pracowały osoby odpowiedzialne za współpracę zagraniczną, promocję gospodarczą oraz promocję wewnętrzną i zewnętrzną. Działania w tym zakresie z pewnością będą łatwiejsze w głównej siedzibie budynku – wyjaśnia Nowacka.

 

/KJ/

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Rozwój przez pączkowanie?
    Bardzo cwane zagranie. Przez to rozdwojenie łatwiej będzie informatorom obronić się przed zadeptaniem przez pytających.
    Czy nie za dużo tej informacji? Przecież aż tyle o Raciorzu nie da się powiedzieć!?

  2. Bidny RCK przejął świetlicę środowiskową w Brzeziu??????????? Boshe, wezcie już te nauczycielki od władzy, bo nie strzimam… To jakieś Ministerstwo Dziwnych Kroków Monty Pytona! Gdzie my żyjemy ?? Kultura, czy oświata ???? Kobity wracacie z powrotem do szkół, bo tu śmiać się już nawet nie da. To żałość!! Raciborzanom imprezy i kulturę serwować, a nie świetlice środowiskowe odbierac spod finansowania Gminnym Komisjom Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i nauczycieli !! Nie no, ekipa Lenka, na długo zostanie w pamięci ! To wczesnoszkolna liga jednak.

  3. Hmm… a nie ma juz referatu promocji w starostwie? Czy przypadkiem promujac powiat nie promuje sie jednoczesnie miasta? Czy miasto bedzie promowalo tylko teren gminy Raciborz, a starostwo caly powiat z dziura w srodku (/obszar raciborza)? Czy w UM dowiem sie o atrakcjach turystycznych na przyklad Tworkowa czy Rud? Albo czy w starostwie dowiem sie o Zamku Piastowskim (jest przeciez na obszarze miasta). ZLE WYDANE PIENIADZE! ZMARNOWANE!! Dwa etaty do tego samego! To sie nadaje do kontroli !

  4. Brum,ty nie wysyłaj tych dwóch nauczycielek do szkól ,bo te biedne dzieci to ci nic złego nie zrobily! wytupały pod sejmem pomostówki,wytupały,no to na odpoczynek ! Na laurki za pózno.

  5. widze ze sylwester z zona przy telewizorze wiec ponure humory i komentarze, bawcie sie chlopcy dobrze i nie zanudzajcie takimi komentarzami w przyszlym roku:)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here