Kolędowali małemu Jezusowi

W niedzielę Świętej Rodziny w kościele św. Mikołaja dzieci kolędowały przy żłobku, oddając cześć narodzonemu Dzieciątku.

- reklama -

Zainteresowanie nabożeństwem było duże. Dzieci w wieku 7 – 14 lat już w sobotę przygotowywały się do tego spotkania na próbie pod okiem profesjonalnych muzyków : Iwony Chojeckiej i s. Marii Tobiasz.

 

 

Prowadzący nabożeństwo ks. dr Konrad  Glombik przypomniał dzieciom i licznie zebranym wiernym o istocie Bożego Narodzenia oraz o  potrzebie oddawania czci Dzieciątku Jezus, tak jak  uczynili to ubodzy pastuszkowie i trzej królowie.

 

Z tym większą gorliwością śpiewali i grali na instrumentach: keyboardach, organach kościelnych, skrzypcach, klarnecie, fletach, gitarze, dzwoneczkach i tamburynie: Jolanta  Niewrzoł, Mirka Chojecka, Nicole Nagel, Weronika Wojciechowska, Marysia Dębina, Maria Stugiewicz, Mikołaj Mucha, Magdalena Świtała, Dominika Stugiewicz, Marta Chojecka, Piotr Chojecki, Magdalena Helmich i Katarzyna Czapek.

 

 

Wystąpiła też schola dziecięca z par. św. Mikołaja. Było wspólne kolędowanie z obecnymi w  kościele, a na zakończenie nabożeństwa wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Ciesz się śniegu biały”.

 

/KN/

 

fot. Szymon Pantoł

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here