Będzie konferencja o dopalaczach

Radny Piotr Klima jest przekonany, że trzeba zorganizować konferencję dla raciborzan o dopalaczach z udziałem m.in. lekarzy, psychologów, policjantów.

Na ostatniej sesji Rady Miasta radny Piotr Klima poruszył sprawę nowo otwartego sklepu z dopalaczami. Zwrócił uwagę, że kontrowersyjna jest lokalizacja sklepu w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4. Prezydent przyznał, że gdyby właściciel chciał wynająć w tym miejscu lokal od gminy to pewnie by się nie zgodził, ale jest to lokal prywatny.

- reklama -

 

Klima zaproponował na sesji, aby zorganizować konferencję na temat dopalaczy z udziałem między innymi lekarzy, psychologów, policjantów, dzięki której społeczność będzie mogła się czegoś dowiedzieć na ich temat. Prezydent zgodził się z radnym. Powiedział nawet, że gmina może przeznaczyć środki, jeśli będzie takowa organizowana.

 

Mirosław Lenk wyraził również zdziwienie, że sklep z dopalaczami tak szybko pojawił się w Raciborzu. – Widocznie mamy takie zapotrzebowanie – podkreślił.  

 

Jak mówi Piotr Klima – jest w stanie się podjąć zorganizowania konferencji. Odbędzie się ona najprawdopodobniej w pierwszej połowie lutego. Zamierza zaprosić przedstawicieli z Komisji Bioetyki, Katedry Toksykologii Wydziału Farmaceutycznego ŚUM, Oddziału Detoksykacji Instytutu Medycyny Pacy w Sosnowcu, Oddziału Leczenia Narkomanii Szpitala w Katowicach Szopienicach, Szpitala Rejonowego w Raciborzu, sanepid, prokuratory, straży miejskiej, a także pedagogów, socjologów, księży, media.

 

Na konferencję chce zaprosić także przedstawicieli firmy, który sprzedaje dopalacze.  – Na zasadzie równoprawnego gościa zamierzamy zaprosić stronę zainteresowaną, która mam nadzieję przedstawi towar od strony medycznej, prawnej – podkreśla Klima.

 

Do chwili opublikowania artykułu nie udało się nam skontaktować z rzecznikiem prasowym firmy. Jednak poprosiliśmy o komentarz drogą mailową. Po jego otrzymaniu zamieścimy go na portalu. 

 

Na konferencji będzie poruszony również problem e – papierosów.

 

/KJ/

 

Czytaj także: Pierwszy w Raciborzu sklep z dopalaczami

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. 16 lutego, w poniedziałek o godz.830 w programie „Dzień dobry TVN” będzie podjęty temat „dopalacze”
    Zapraszam na Konferencję Naukową poświęconą temu tematowi, która odbędzie się w dn. 19 lutego (cz.) w DK „Strzecha” przy ul.ks.Londzina 38.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here