
"Nauka drogą do sukcesu na Śląsku" – informacje dotyczące stypendiów dla uczniów szczególnie uzdolnionych.
W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi stypendiów dla szczególnie uzdolnionych uczniów z terenu powiatu raciborskiego, Starostwo Powiatowe informuje, że 9 lutego z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach do Starostwa Powiatowego w Raciborzu wpłynęło porozumienie na rzecz partnerskiej współpracy przy realizacji projektu systemowego pt. "Nauka drogą do sukcesu na Śląsku" w ramach Poddziałania 9.1.3 Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Województwie Śląskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Porozumienie, po podpisaniu przez Zarząd Powiatu zostanie przekazane Liderowi projektu tj. Śląskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu w Katowicach.
W chwili obecnej lista potencjalnych stypendystów z terenu powiatu raciborskiego znajduje się Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, który podejmie uchwałę o przyznaniu stypendiów. Po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych Powiat Raciborski prześle do szkół zawiadomienia o przyznaniu stypendium ich uczniom.
/k/






![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)



![W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew [ZDJĘCIA] W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Raciborscy-Wolontariusze-Arboretum-drzewa.jpg)



![Fani „Władcy Pierścieni” rywalizowali w konkursie na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-druzyna-pierscienia.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu [ZDJĘCIA] [WIDEO] Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/mali-odkrywcy-sztuki.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Powiatowe eliminacje Małego OKR w Raciborzu. Najlepsi wystąpią w Katowicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-recytatorski-maly-okr.jpg)





![Turyści z Raciborza zdobyli kolejne szczyty Korony Gór Polski [ZDJĘCIA] Turyści z Raciborza zdobyli kolejne szczyty Korony Gór Polski](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pttk-raciborz-chelmiec-waligora-1.jpg)
