
6 kwietnia o godz. 10.00 w MDK przy ul. Stalmacha 12 odbędą się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Dla Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów.
Organizatorzy zapraszają do udziału w ELIMINACJACH POWIATOWYCH WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW Racibórz 2009
Konkurs odbędzie się 6 kwietnia 2009 r. o godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Stalmacha 12.
REGULAMIN KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z klas IV- VI.
2. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:
-recytacja (poezja i fragment prozy),
-„wywiedzione ze słowa”(repertuar i forma wypowiedzi dowolne, np. monolog, collage tekstów, łączenie słowa z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem). Czas występu nie może przekroczyć 5 minut.
3. Ze szkół liczących ponad 350. uczniów zapraszamy 2. reprezentantów w każdej kategorii, z mniejszych po jednym reprezentancie.
4. Tematyka utworów jest dowolna, jednakże muszą to być teksty publikowane.
5. Zgłoszenia należy nadsyłać do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu, ul Słowackiego 48, tel./fax 032415 56 44 lub na adres mailowy: [email protected] do 2 kwietnia 2009r.
Turniej „Wywiedzione ze słowa” kończy się na etapie powiatowym, natomiast dwóch najlepszych recytatorów weźmie udział w konkursie wojewódzkim w Rybniku.
REGULAMIN KONKURSU DLA GIMNAZJÓW
1. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:
– recytacja (poezja i fragment prozy),
– „wywiedzione ze słowa” (repertuar i forma wypowiedzi dowolne, np. monolog, collage tekstów, łączenie słowa z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem). Czas występu nie może przekroczyć 7 minut.
2. Ze szkół liczących ponad 350 uczniów zapraszamy 2 reprezentantów w każdej kategorii, z mniejszych po jednym reprezentancie
3. Tematyka utworów jest dowolna, jednakże muszą to być teksty publikowane.
4. Zgłoszenia należy nadsyłać do sekretariatu Gimnazjum nr 2 w Raciborzu, ul Elżbiety 14, tel./fax 032415 26 47 lub na adres mailowy: [email protected] do 2 kwietnia 2009 r.
Turniej „Wywiedzione ze słowa” kończy się na etapie powiatowym, natomiast dwóch najlepszych recytatorów weźmie udział w konkursie wojewódzkim w Rybniku.
Organizatorzy
Herbert Dengel- doradca metodyczny języka polskiego
Joanna Morawiec- Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu
Joanna Hibner- Gimnazjum nr 2 w Raciborzu
Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Raciborzu






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)

![Świąteczna pomoc trafiła do potrzebujących w Raciborzu i Pogrzebieniu [ZDJĘCIA] Świąteczna pomoc trafiła do potrzebujących w Raciborzu i Pogrzebieniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/wigilia-dla-potrzebujacych.jpg)
![Spotkania wigilijne dla seniorów i osób samotnych w gminie Krzyżanowice [ZDJĘCIA] spotkania wigilijne gmina krzyzanowice](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/spotkania-wigilijne-gmina-krzyzanowice.jpg)


![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




