
To już drugi przypadek niedoszłego samobójcy w ciągu ostatnich kilku dni. Tym razem mieszkaniec Raciborza, chciał się otruć spalinami samochodu. Na szczęście szybka reakcja przypadkowego świadka zapobiegła tragedii.
Jak informuje KPP – 19 marca około godziny 20.50, dyżurny raciborskiej policji otrzymał informację od jednego z mieszkańców Raciborza, że w czasie biegu rekreacyjnego zauważył w okolicy ulicy Grzonki samochód, w którym siedział mężczyzna. U zgłaszającego niepokój wzbudził fakt, iż auto miało włączony silnik, a na końcówce układu wydechowego był zamocowany przewód powietrzny, którego drugi koniec znajdował się wewnątrz samochodu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol i pogotowie ratunkowe. Na szczęście obecnemu na miejscu zgłaszającemu udało się otworzyć i wywietrzyć samochód. Niedoszły samobójca został zabrany do szpitala, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy. Policja ustala powody, dla których 54-latek chciał popełnić samobójstwo.
/k/






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone w Raciborzu [ZDJĘCIA] 50 lecie pozycia malzenskiego raciborz usc](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/50-lecie-pozycia-malzenskiego-raciborz-usc.jpg)



![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







