
W niedzielę, 19 kwietnia, o godz. 17.00 w D.K. Strzecha odbędzie się VII Festiwal Pieśni Stanisława Moniuszki w ramach 190. rocznicy urodzin kompozytora.
Zarząd Okręgu Raciborskiego PZChiO oraz Raciborskie Centrum Kultury zapraszają na VII Festiwal Pieśni Stanisława Moniuszki. Festiwal organizowany jest pod patronatem Starosty Raciborskiego.
W programie wystąpią:
– Połączone chóry ("Słowik nad Olzą", "Bel Canto", PSM im. "Stanisława Moniuszki", "Strzecha", "Św. Apostołów Mateusza i Macieja", "Cecylia" i "Małgorzata") z Orkiestrą PSM im. Stanisława Moniuszki, wykonają następujące pieśni:
Stanisław Moniuszko – Modlitwa z opery "Halka" – dyr. Kornelia Pawliczek-Błońska, Stanisław Moniuszko – "Przyjacieli Sokołowie" – dyr. Piotr Libera Raciborska Pieśń Ludowa "Piękne miasto jest Racibórz – dyr. Paweł Kowol
– Chór i orkiestra PSM im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu – dyr. Katarzyna Nawrat
– Chór Mieszany "Cecylia" przy DK i DFK w Krzanowicach – dyr. Kornelia Pawliczek-Błońska
– Chór Mieszany "Małgorzata" w Lyskach – dyr. Zygfryd Kupczyk
– Młodzieżowy Chór "Bel Canto" przy Stowarzyszeniu "Pomocna Dłoń" w Raciborzu – dyr. Marceli Reszka
– Chór Mieszany przy Parafii św. Mateusza i Macieja w Raciborzu-Brzeziu – dyr. Aleksandra Gamrot
– Grupa taneczna "Raciborzanie" pod kierownictwem Aldony Krupy-Gawron
– Chór Mieszany "Słowik nad Olzą" z Olzy – dyr. Irena Witek-Bugla
Soliści – Agnieszka Busuleanu, Marta Gamrot, Ewa Reszka, Sławomir Pająk oraz duet wokalny – Marta i Zuzanna Gamrot
Przygotowanie solistów i akompaniament (fortepian) – Irena Witek-Bugla, Paweł Kowol oraz Marceli Reszka
Koncert prowadzą: Agnieszka Błońska i Krzysztof Świżewski
/k/





![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)





