
Pod koniec kwietnia dziecięca grupa koła tańca towarzyskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu wzięła udział w warsztatach tańca towarzyskiego i nowoczesnego w Walii w mieście Wrexham.
Z wychowankami MDK pojechały również dyrektorka ośrodka Elżbieta Biskup, nauczycielka tańca Regina Bernat oraz sekretarz Marzena Skupień. Warsztaty zostały zorganizowane przez St. Mary’s Catholik Primary School we Wrexham – hrabstwo Wrexham (Walia, Wielka Brytania) – partnera dla powiatu raciborskiego.


Celem wizyty była wymiana umiejętności i doświadczeń tanecznych zarówno pomiędzy uczniami, jak i nauczycielami. Warsztaty tańca nowoczesnego prowadzili nauczyciele z St. Mary’s Catholik Primary School in Wrexham: Rachel Worsnip i Iain Jones, warsztaty tańca towarzyskiego prowadziła Regina Bernat z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, podczas festiwalu tańca dla dzieci z sześciu szkół podstawowych we Wrexham.


Finał warsztatów odbył się w niedzielę 21 kwietnia w St.Joseph’s High School in Wrexham przy pełnej widowni. Na pokazie obecny był Mayor miasta Wrexham, przewodniczącym Rady Miasta oraz wiele ważnych osobistości świeckich i duchownych. Pobyt obfitował w wiele atrakcji np.: zwiedzanie muzeum techniki Ironbridge, wizyta w Sobotniej Szkole Polskiej; dla dzieci polskich i walijskich zorganizowano dyskotekę szkolną, popołudnie spędzone na grze w kręgle oraz wycieczkę autokarową po Walii Północnej z pobytem na plaży oraz zwiedzanie zamku Caernarfon. Wyjazd był rewizytą walijskiej grupy dziecięcej, którą w październiku 2008r. Młodzieżowy Dom Kultury gościł w Raciborzu, a współfinansowało go Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Planowana jest dalsza współpraca również w innych dziedzinach artystycznych tj.: malarstwo, teatr pantomimy i inne.

MDK





![Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności [ZDJĘCIA] Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zpit-strzecha-seniorzy.jpg)

![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)





![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






