
24 maja koncertem dyplomantów Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Muzycznej Organistowskiej II stopnia w Gliwicach, rozpocznie się w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach XIV edycja koncertów.
Festiwal „Muzyka w starym opactwie” to comiesięczne koncerty od maja do października. Tegoroczny festiwal, prócz swoich trwałych założeń (promocja skarbca muzyki sakralnej oraz prezentacja organistów – wirtuozów, posługujących we wspólnotach parafialnych ziemi raciborskiej, opawskiej i gliwickiej), wpisuje się również w obchody jubileuszu 750 – lecia przybycia do Rud cystersów oraz nadania starożytnemu kościołowi tytułu Bazyliki Mniejszej. Organizator festiwalu „Muzyka w starym opactwie” jest ks. Bogdan Kicinger.
Wykonawcy najbliższych koncertów:
24 maja – Dyplomanci Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia w Gliwicach
21 czerwca – Waldemar Krawiec – organy (Gliwice)
Koncerty odbywają się w sanktuarium Matki Bożej w Rudach o godz. 17.00. Wstęp wolny.
/k/




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











