Unia coraz bliżej spadku

W XXVIII kolejce rozgrywek IV ligi (grupa śląska 2) piłkarze Unii Racibórz przegrali na własnym boisku z czwartą drużyną w tabeli Polonią Łaziska Górne 0:1.

Piłkarze Unii Racibórz przegrali pierwszy mecz w historii na własnym boisku z drużyną Polonii. Bardzo dobrze spotkanie rozpoczęli goście, od pierwszych minut groźnie atakując. W 4. minucie po dośrodkowaniu niespełna 19-letniego Dawida Kaszoka, piłkę do bramki skierował Radosław Gabiga, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i bramki nie uznał.

10 minut później, metr przed polem karnym faulowany był pomocnik gości Rafał Łach. Dawid Oszek krótko rozegrał piłkę do Łacha, a ten precyzyjnym strzałem po krótkim słupku dał prowadzenie drużynie Polonii. Po pół godzinie gry mogło być już 2:0. Do nieporozumienia doszło pomiędzy obrońcą Unii a bramkarzem Sebastianem Kubowem, który w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej.

Do przerwy utrzymało się prowadzenie polonistów 1:0. Po przerwie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się zawodnicy Unii Racibórz. Mieli dobre sytuacje do wyrównania stanu spotkania te jednak zakończyły się niepowodzeniem. W meczu ostatecznie wygrali piłkarze Polonii Łaziska 1:0 i umocnili się na czwartym miejscu w tabeli, natomiast piłkarzom jest Unii coraz bliżej do pożegnania się z IV ligą. Po tym meczu unici spadli na dwunaste miejsce i od strefy spadkowej dzieli ich już tylko jeden punkt.