
W Raciborzu po raz dziesiąty została zorganizowana Gimnazjada. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie rywalizują ze sobą w różnych dyscyplinach.
Impreza zorganizowana została już po raz dziesiąty na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Otwarcia Gimnazjady dokonali Mirosław Lenk – Prezydent Raciborza, Ludmiła Nowacka – Zastępca Prezydenta oraz Michał Szepelawy – Rektor PWSZ w Raciborzu.
Gimnazjaliści rywalizowali w konkurencjach sportowych typu przeciąganie liny, rzut dętką, bieg w nartach oraz bieg w workach, rozstrzygnięty został także konkurs fotograficzny.
Konkurs fotograficzny:
I miejsce – Jan Młynarczyk z Gimnazjum nr 5
Bieg w workach:
I miejsce – Gimnazjum nr 2
II miejsce – Gimnazjum nr 5
III miejsce – Gimnazjum nr 3
Bieg w nartach:
I miejsce – Gimnazjum nr 3
II miejsce – Gimnazjum nr 5
III miejsce – Gimnazjum dla niesłyszących

Każda ze szkół przygotowała bogaty program artystyczny. Wystąpił szereg formacji tanecznych i zespołów wokalnych. Tradycyjnie odbyły się także wybory Miss i Mistera Gimnazjady. W pierwszej części konkursu jurry oceniało ich wygląd, w drugiej zaś mieli już utrudnione zadanie, gdyż musieli odpowiadać na wylosowane przez siebie pytania typu: Kto jest dla Ciebie wzorem do naśladowania? Kto według Ciebie jest dla Ciebie największym rywalem w tym konkursie? Dlaczego Ty powinieneś wygrać ten konkurs? W tym roku korony powędrowały na głowy Mirka Hyjka i Ani Otlik z Gimnazjum nr 3. Po zakończeniu wyborów wystąpił zespół Realiści, składający się po części z uczniów Gimnazjum nr 1. Wszyscy świetnie się bawili, przez cały czas słychać było piski dziewcząt i brawa dopingujące reprezentantów szkół.

/p/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)




![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)

![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)

![Jak przygotować miasto na zmiany klimatu? Racibórz konsultuje plan działań [ZDJĘCIA] mpa raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/mpa-raciborz-1-1.jpg)






szkoda że nie zadbali o wszystkie dzieci, a tylko te które były wybrane
czyli ?! ;d o co Ci chodzi przecież było normalnie
A mnie sie tam podobało 😉 Przynajmniej lekcji nie było ;D
nieciekawe i bez pasji niewypał totalny