Procesja Bożego Ciała w Brzeziu po bezdrożach

5

Tegoroczna porcesja do czterech ołtarzy prowadziła tym razem w znaczej części po drogach bez nawierzchni z uwagi na trwające prace przy kanalizacji Brzezia. Zobacz Fotorelację.

Boże Ciało to święto, które przypomina nam o potrzebach ducha. Przypomina nam, że tak jak dla naszego ciała potrzebny jest pokarm tak dla naszego życia duchowego również potrzebny jest inny, jeszcze ważniejszy pokarm. Duch człowieka, który "ubóstwił" swe ciało umiera często śmiercią głodową, i człowiek dopiero po skutkach, dowiaduje się o swej duchowej pustce.

- reklama -

Boże Ciało przypomina nam o darze Eucharystii, o nieustającej, nieskończonej Ofierze jaką Chrystus kiedyś złożył na Golgocie a dziś dzień w dzień przedłuża swą Ofiarę na każdy ołtarz.
Czytaj również: Uroczystość Bożego Ciała.

 

 

 

Podczas mszy w Brzeziu usłyszeliśmy, że droga procesji prowadzi przez pięć, a nie cztery ołtarze – jakby to wynikało z wytyczonej trasy. Pierwszym bowiem z ołtarzy jest sam człowiek. W jego wnętrzu zaczyna się tajemnica wiary w przeistoczenie. Od tego ołtarza, od wiary w nas samych, następuje przejście do kolejnych czterech ołtarzy ustawionych wśród naszych domów, w miejscach, w których mieszkamy. Bez tego pierwszego ołtarza, bez naszej gotowości przyjęcia Eucharystii, mogłaby wcale nie zaistnieć tajemnica Bożego Ciała.

Liczny udział parafian Brzezia dowodzi wielkej potrzeby wewnątrznej czczenia pamiątki przeistoczenia.

W tym roku nie mieszkańcy nie zrezygnowali z procesji pomimo utrudnień zarówno w przygotowaniach trasy jak i samym przebiegu (zwłaszcza dla osób starszych oraz licznych rodzin z małymi dziećmi).

 

Trwająca aktualnie w samym centrum Brzezia budowa kanalizacji i dróg, wymusiła dodatkowe prace aby przygotować ttrasę procesji.

O utrudnieniach w Brzeziu w związku z budową kanaliacji oraz dróg

 

 Jak mówi jedna z mieszkanek ulicy Gawliny – Elżbieta Pacharzyna – rozmowy z komisją przyniosły pozytywny skutek. Jescze w środę firma BORBUD (wykonująca remonty) wyrównała ziemię na terenie teren wokół kościoła oraz na tzw. ryneczku Brzezia oraz przewalcowała ziemię, dzięki czemu bezdroże mogło stanowić tymczasową drogę dla parafian.

//i/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Redakcjo, takie to Brzezie wychwalone, a dywanów z kwiatów nie robią. W przyszłym roku wcześnie rano zapraszam na Płonie, na Rynek, Do NSJP, na Ostróg i we wszystkie miejsca gdzie trasa Bożego Ciała jest SUPER ozdobiona. A nie tylko to Brzezie, w którym sie mieszka.

  2. W Brzeziu dywany z kwiatów są rowniez każdego roku, jednak nie zauważyłes o czym jest ten artykul/relacja? O tym, że w tym roku procesja szła po bezdrożach, gdzie prawdoppodobnie nie sposób było zdobić wertepy. Poza tym, nie widac tego na zdjęciach ale byćmoże takie ozdobione dywany były – zdjęcia pokazują inne ujęcia.

  3. A mnie chodzi o to, że cokolwiek sie dzieje zawsze tylko Brzezie i Brzezie, bo tu mieszka właściciel portalu. Tio nic ze w innych miejscach tez jest coś robione. tylko Brzezie zawsze

  4. To weż zrób fotke i napisz i bedzie nie tylko z Brzezia- masz taką możliwośc na tym portalu. A tak w nawiasie – se zrób portal to se bedziesz pisał o czym chcesz. Pozdro.

  5. Tak obiektywnie trzeba przyznać, że remonty dróg w Brzeziu były stale odkładane, bo będzie kanalizacja. Po kanalizacji zabrano się do remontu dwóch głównych dróg w otoczeniu kościoła. Zauważyłem też, że kopią wszędzie, ktoś nie pomyślał o święcie Bożego Ciała, wyszło na to, że parafianie w czasie procesji mieli wrażenie, ze ktoś im zrobił na złość, aby zepsuć święto. Niestety mieszkańcy winią za to UM a od planowania robót są kierownicy budów. Widac brak współpracy między UM a drogowcami, a może to wynik sielankowych układów między nimi, niestety kosztem mieszkańców? Gdzie był wtedy Radny z Brzezia?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here